środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Barwinok z Winnicy w lutym przyjedzie do Raciborza

05.02.2019 00:00 red

Rewelacyjny zespół ludowy z ukraińskiej Winnicy ponownie zawita do Raciborza. Planowany jest podwójny koncert 6 lutego w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. Pierwszy dla szkół o godz. 11.00 i drugi główny o godz. 18.00 (bilety po 10 i 15 zł w kasach RCK i internecie).

Fantastyczne układy taneczne i niesamowita sprawność młodych tancerzy, przeradzają się w niezwykłe widowisko. Młodzi Ukraińcy nie tylko świetnie tańczą, ale też śpiewają. W swoim repertuarze mają także polskie pieśni. Swoje występy urozmaicają także grą na bębnach. Momentami na scenie pojawia się aż 60 tancerzy!

Będzie to druga wizyta zespołu Barwinok w Raciborzu. Ukraińcy ponownie przyjadą na zaproszenie szefowej Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”, Aldony Krupy-Gawron. Poprzednio gościli w czerwcu 2018 roku podczas raciborskiego festiwalu „Śląsk – Kraina Wielu Kultur”. Wówczas wywołali ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców i stąd też ponowny ich przyjazd na ziemię raciborską. Tancerze z zespołu „Raciborzanie” należącego do SKZR „Źródło” dwukrotnie brali udział w festiwalu organizowanym przez Barwinok. Przyjaźń polsko-ukraińska między tymi zespołami nawiązała się w 2016 roku podczas festiwalu w rumuńskim Jassy. Barwinok to najlepszy młodzieżowy zespół na Ukrainie, nagradzany wielokrotnie poza granicami kraju. Ich występy są cenione nie tylko na Ukrainie i w Polsce, ale także w całej Europie. Na wydarzenie zostało już tylko niespełna 100 biletów.

(kozz)

  • Numer: 6 (1390)
  • Data wydania: 05.02.19
Czytaj e-gazetę