Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Nowy plac Długosza: z wielopiętrowym budynkiem i dużym podziemnym parkingiem. Polowy ma inwestora

13.11.2018 00:00 red

Dariusz Polowy nowy prezydent Raciborza, zapowiada sprzedaż placu Długosza i budowę tam wysokiego obiektu za 20 – 30 mln zł. Mówił o tym na spotkaniu z mieszkańcami w Browarze Rynek, jeszcze w trakcie kampanii wyborczej. Opisał wówczas budynek, inwestora nie ujawnił, odpowiedział na wątpliwości związane z reakcją ludzi z sąsiedztwa i parkowaniem.

Polowy krytycznie wypowiada się o aktualnej wizji dla placu Długosza – jego rewitalizacji za unijną dotację, ze zbudowaniem w miejscu starej stacji benzynowej piętrowego obiektu gdzie mają powstać m.in.: szalety, pralnia samoobsługowa i kafejka internetowa. Uważa te plany za „sztuczne wyszarpywanie piędzy unijnych” oraz „kulę u nogi”, której będą się wstydzić następne pokolenia. – Zabudowa ścisłego centrum to poważna decyzja. Jak coś już tam powstanie to tak łatwo się tego nie wyburzy – opowiadał na spotkaniu w Browarze.

Jak mówi Polowy, ma on zapewnienie ze strony inwestora, że ten chce kupić plac Długosza i wznieść tam wielopiętrowy budynek z podziemnym parkingiem, który ma wypełniać obecną funkcję parkingową placu. Na parterze i piętrze przewidywane są funkcje handlowe, integracyjne i miejsce dla np. start–upów. O tym co znajdzie się wyżej D. Polowy nie powiedział, bo nie ma upoważnienia inwestora.

Uczestnicy spotkania pytali kim jest inwestor, ale kandydat nie chciał powiedzieć.

Padło pytanie o wielkość inwestycji. D Polowy powiedział, że wie o szacunkach rzędu 20 – 30 mln zł nakładów. Jeden ze słuchaczy wspomniał, że na placu Długosza trzeba będzie przeprowadzać skomplikowane prace archeologiczne, które pochłoną miliony złotych.

(ma.w)

  • Numer: 46 (1378)
  • Data wydania: 13.11.18
Czytaj e-gazetę