Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Rafako. Gala Energetyka 2018. Pierwsze Orły dla rafakowców

11.09.2018 00:00 red.

2019 będzie siedemdziesiątym rokiem działalności raciborskiego Rafako. Obchody Dnia Energetyka – 7 września 2018 roku – zainaugurowały świętowanie jubileuszu. Wprowadzono wiele zmian w ceremonii nadawania odznak i tytułów w spółce. Zarząd chwalił się „oczekiwanymi wynikami”.

Prezes Agnieszka Wasilewska-Semail podkreślała, że Rafako osiągnęło w minionych miesiącach „wynik spodziewany, bez niespodzianek i manowców”. – Chcemy aby rynek postrzegał nas jako firmę zdrową – dodała. Spółka zaczyna być coraz bardziej aktywna w sektorze olejowo-gazowym, interesuje się nowymi segmentami. – Nie będziemy czekać ma zmiany – podkreślała prezes mówiąc do załogi.

Członek rady nadzorczej Małgorzata Wiśniewska nazwała Rafako marką znaną może bardziej niż Wedel. – To ludzie są tu najważniejsi, od wytwórni przez projektantów i obszary wsparcia. To cała rzesza wspaniałych ludzi – stwierdziła. Przypomniała, że Rafako zarządza wielkimi kontraktami i odpowiada za projekt Jaworzno – największy kontrakt energetyczny w Polsce. – Sprostaliśmy unowocześnianiu Rafako przez ostatnie lata. Żeby była to jak najnowocześniejsza spółka – zaznaczyła M. Wiśniewska. Mówiła też: Na giełdzie dzieją się niezwykłe rzeczy. Proszę o zrozumienie i szacunek dla tego co robi zarząd. To co widać na giełdzie, to nie wina Rafako.

Uhonorowano „Zasłużonych dla Rafako”, najlepszych tegorocznych pracowników oraz rafakowców z najdłuższym stażem. Po raz pierwszy wręczono Orły Rafako – statuetki i nagrody finansowe.

Zasłużeni dla Rafako, to dotąd najważniejsze z rafakowskich wyróżnień, przyznawane od 44 lat. W 2018 roku odznaczeni zostali: Krzysztof Bieniek, Tadeusz Gawryluk, Jerzy Hajda, Zdzisław Igielski, Paweł Kędzierski, Adam Koczwara, Janina Lipińska, Norbert Malejka, Jolanta Markowicz, Krzysztof Paszenda, Zbigniew Pawlus, Roman Plewa, Marek Sobota, Józef Stopa i Jan Wiecha.

W kategorii Spawacz Roku wyróżnieni zostali: Tomasz Bialik, Wacław Fojcik, Andrzej Fryga, Leszek Kita i Mirosław Tril. Nagrodzono także Pracowników Produkcji Roku, którymi zostali: Dariusz Cwik, Jan Lasak i Andrzej Seeman. Najlepsi Uczniowie 2018 to: Patryk Borzucki i Marcin Kollek.

Przyznane po raz pierwszy Orły Rafako, decyzją Kapituły Wyróżnień uzyskali: Piotr Kędzierski; Artur Ostapiński i Radosław Tlon (projektowanie, badanie i rozwój), Sebastian Kieś (pozyskanie i realizacja kontraktu), Ewa Bielecka (wsparcie organizacyjne).

(ma.w)

  • Numer: 37 (1369)
  • Data wydania: 11.09.18
Czytaj e-gazetę