środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

OSP Górki Śląskie. Słowa uznania nie tylko za zawody

03.04.2018 00:00 red

18 lutego to wyjątkowy dzień dla strażaków z OSP Górki Śląskie. Tego dnia odbyło się pierwsze  zebranie w nowej remizie. Na nową siedzibę zasłużyli sobie choćby tym, że działają od 132 lat, ale również dlatego, że od siedmiu lat dominują na gminnych zawodach pożarniczych. 

Czynnych strażaków w Górkach Śl. jest 39. Są też wspierający i honorowi. Jednostka wyjeżdżała w zeszłym roku do 15 akcji, w tym do 6. pożarów. Ochotnicy działają również na rzecz swojej wioski, organizując porządki na cmentarzu, festyny dla dzieci itp. W minionym roku tutejsi ochotnicy wykazali się hartem ducha, kiedy po letnich nawałnicach ich wioska została odcięta od świata przez powalone drzewa. Dopiero po całonocnej akcji światła ich latarek spotkały się z przebijającymi się z drugiej strony druhami innych jednostek. Za tę postawę, dobrą organizację, samodzielność i pełną mobilizację usłyszeli dużo zasłużonych słów uznania. Był to przykład ducha OSP.

W garażu góreckiej remizy stoi wóz magirus, który choć sprawny, to ochotnicy przymierzają się go wymienić. Poza tym w gotowości czekają naoliwione piły, agregat, pompa szlamowa itd. W planach jednostki jest pozyskanie specjalnej drabiny, ogrodzenie i wyposażenie remizy oraz dalsza praca z młodzieżą (pogadanki w szkołach, Dni Sziecka itp.). W wakacje ma się odbyć uroczyste poświęcenie nowej strażnicy, na które już dziś zapraszają ochotnicy z Górek Śląskich.

(woj)


Zarząd OSP Górki Śląskie

Prezes: Waldemar Kulowski

Z-ca prezesa: Sławomir Mucha

Naczelnik: Tomasz Stokłosa

Z-ca naczelnika: Michał Michna

Sekretarz: Sławomir Banach

Skarbnik: Krzysztof Gorzolnik

Gospodarz: Stanisław Stokłosa

Członkowie: Elwira Krentosz, Jan Francus

  • Numer: 14 (1346)
  • Data wydania: 03.04.18
Czytaj e-gazetę