Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Komu milion?

08.03.2016 00:00 red

SPORT W MIEŚCIE

Ponad milion złotych pójdzie w tym roku z Urzędu Miasta w Raciborzu do klubów i stowarzyszeń sportowych. To więcej niż w poprzednim roku. Największą dotację dostała piłkarska Unia Racibórz, której na rok 2016 przyznano 325 tysięcy złotych. W dotacji jednorocznej kwotę stutysięcy złotych przekroczyło także siatkarskie AZS Rafako Racibórz. Na realizację zadań w latach 2015 – 2017 najwięcej dostała zapaśnicza MKZ Unia Racibórz – 160 tys. zł. (kwota na 2016 rok).

kozz


Kluby, które otrzymały dotację na realizację zadań w latach 2015 – 2017:

MKZ Unia Racibórz (zapasy) – 160 tys. zł.

MKS-SMS Victoria Racibórz (pływanie, lekkoatletyka) – 105 tys. zł.

KS Silesia Racibórz (szachy) – 37 tys. zł.

Łącznie: 302 tysiące złotych

Kluby i stowarzyszenia, które otrzymały dotację na realizację zadań w 2016 roku:

KS Unia Racibórz (piłka nożna) – 325 tys. zł.

KS AZS Rafako Racibórz (siatkówka) – 105 tys. zł.

Stowarzyszenie Ofensywa (koszykówka) – 55 tys. zł.

LKS Studzienna (piłka nożna) – 47 tys. zł.

LKS Ocice (piłka nożna) – 39 tys. zł.

LKS O7 Markowice (piłka nożna) – 37 tys. zł.

LKS Wicher Płonia (piłka nożna) – 36 tys. zł.

LKS Brzezie (piłka nożna) – 33 tys. zł.

Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry – 30 tys. zł.

Raciborskie Stowarzyszenie Wspinaczkowe – 20 tys. zł.

Stowarzyszenie Artystów i Podróżników – Grupa Rosynant Poznajcie Racibórz – 20 tys. zł.

KS Łamator (sporty walki) – 18 tys. zł.

TKKF Unia Belfer (podnoszenie ciężarów) – 11 tys. zł.

Poniżej kwoty 10 tysięcy złotych otrzymali:

KS Rafako Racibórz (piłka nożna), TKKF Rafako Racibórz (tenis, narciarstwo), UKS Ikar przy Gimnazjum nr 2 w Raciborzu (piłka nożna), Raciborskie Stowarzyszenie Lotnicze „Skrzydlaty Racibórz”, Klub Sportowy „Minibasketball” Racibórz, Raciborski Klub Kyokushin Karate, Raciborski Klub Koszykówki AZS Racibórz, KS Silesia Racibórz (szachy), Klub Olimpijczyka „Sokół”, Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” (wędkarstwo, kręgle, biegi niepełnosprawnych), Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Raciborzu (rekreacja), Polska Organizacja Aikido, KS Unia Racibórz (futsal).

Łącznie: 838 tysięcy złotych


Marian Kotala, wiceprezes KS Unia Racibórz: Odnośnie kwoty jaką Klub Sportowy Unia otrzymał na bieżący rok, to musimy przyznać, że wnioskowaliśmy o jeszcze większą dotację. Ale znając realia budżetowe naszego miasta, to z aktualnego poziomu wsparcia jesteśmy zadowoleni i będzie ono zachętą do dalszej wytężonej pracy dla wszystkich osób zaangażowanych w rozwój klubu. A jak te środki zostaną przez klub spożytkowane? Na pewno bardzo rozsądnie i zasadnie. Spodziewamy się, że lada moment Miasto powinno ogłosić wykonawcę remontu klubowych szatni. A my ze swej strony chcielibyśmy zaangażować się w prace nad poprawą ich otoczenia, a także tak podstawowej rzeczy jak ogrodzenie klubowego obiektu oraz jeszcze kilku innych pozycji, szczególnie, że zostaliśmy do tego zobligowani po wizycie inspektora Powiatowej Stacji Sanepid, który stwierdził, iż aktualny stan obiektu przy ul. Srebrnej nie modernizowany od bardzo wielu lat, a być może od początku jego funkcjonowania, na chwilę obecną wymaga podjęcia konkretnych działań.

Tomasz Jabłonka, prezes KS Łamator: Oczywiście, że jesteśmy zadowoleni z kwoty jaką otrzymaliśmy z dotacji. Przeznaczymy na wstęp na obiekty i na opłacenie badań sportowych dla zawodników. Kwota jest większa niż w roku ubiegłym, a to bardzo nas cieszy.

Zygmunt Wranik, prezes Ofensywy Racibórz: Wniosek był na większe pieniądze, ale dostaliśmy tyle co rok temu. W jakimś stopniu nam to pomaga. Dwa lata temu dostaliśmy 18 tysięcy złotych tylko na III ligę. Teraz jest również na młodzież i amatorską ligę. W bardzo dużym stopniu nasze oczekiwania są spełnione, ale zawsze brakuje. Z drugiej strony zawsze może być gorzej.

Marcin Chmiela, rzecznik prasowy KS AZS Rafako Racibórz: W tym roku otrzymaliśmy nieco większą kwotę, co pozwoli nam w spokojny sposób podejść do kwestii planowania budżetu na kolejny sezon. Cele statutowe, takie jak szkolenie młodzieży, rozwój raciborskiej siatkówki oraz osiąganie jak najlepszych rezultatów na poziomie seniorskim są w naszym klubie niezmienne od lat i dzięki kwocie otrzymanej z Miasta Racibórz będziemy starali się je realizować jak najlepiej.

  • Numer: 10 (1242)
  • Data wydania: 08.03.16
Czytaj e-gazetę