Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Nowa Gwiazdka będzie o PRL

04.11.2014 00:00 red

„Autostopem PRL-u tropem” – to hasło przewodnie tegorocznego, czternastego już, Koncertu Charytatywnego „Gwiazdka Serc”.

Zaplanowano go 12 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury. – Hasło nawiązuje do tegorocznych obchodów 25-lecia wolnych wyborów w Polsce. Wcale nie oznacza tęsknoty za dawnym ustrojem, ale wręcz podkreśla, że obecnie żyjemy w innej rzeczywistości. „Gwiazdka Serc” zawsze miała charakter rozrywkowy, więc podchodzimy do tematu żartobliwie, z przymrużeniem oka. Najważniejszy jest cel, jaki chcemy osiagnąć, czyli pomoc potrzebującym, a to z roku na rok nam się udaje – mówi Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej. Podczas dotychczasowych koncertów udało się zebrać ponad 300 tysięcy zł. Tym samym możliwe stało się m. in. kupno sprzętu dla oddziału laryngologicznego i dziecięcego Szpitala Rejonowego w Raciborzu, ufundowano także program stypendiów dla szkół ponadgimnazjalnych Raciborza.

Bilety – cegiełki na koncert można będzie nabyć od 17 listopada w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej (ul. Batorego 7, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 14.00. Bilety będą dostępne w cenach 60, 50 i 40 złotych.

(r)

  • Numer: 44 (1173)
  • Data wydania: 04.11.14
Czytaj e-gazetę