środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Uważajcie na oszustów

16.04.2013 00:00 red

Raciborscy policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych osób. W ostatnim czasie do komendy docierają informacje, z których wynika, że osoby wykorzystując naiwność i nieuwagę starszych osób, wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami, pozbawiając ich oszczędności całego życia.

Funkcjonariusze raciborskiej komendy wyjaśniają okoliczności kradzieży, które miały miejsce na terenie Raciborza. W dwóch przypadkach sprawcy podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej, weszli do mieszkań celem sprawdzenia jakości wody. Naiwność i nieuwaga pokrzywdzonych sprawiły, że w jednym przypadku z mieszkania zginęły pieniądze w kwocie 400 zł, natomiast w drugim 2 700 zł.

W kolejnym przypadku kobiety podające się za pracownice ośrodka rehabilitacyjnego, weszły do mieszkania i wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, dokonały kradzieży pieniędzy w kwocie 8 400 zł.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności tych zdarzeń.

Policja apeluje:

  • Nie wpuszczajcie do domu nieznanych wam osób.
  • Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji są zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.
  • Nie bójcie się poprosić o dane przychodzących do was osób przed wpuszczeniem do mieszkania.
  • Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymajcie dużych sum gotówki w domu. Takie miejsca ukrycia pieniędzy jak przysłowiowa skarpetka, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki nie uchronią waszych pieniędzy przed złodziejem.

  • Numer: 16 (1092)
  • Data wydania: 16.04.13