Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Parafianie pomagają

30.11.2010 00:00 red
Parafia Św. Trójcy w Modzurowie chce pomóc ciężko poparzonej Paulince.
Niedawno na łamach naszej gazety pisaliśmy o nieszczęśliwym wypadku w Dolędzinie, gdzie w jednym z domów wybuchła butla z gazem. W wyniku obrażeń jedna osoba zmarła. W śpiączce farmakologicznej jest mała Paulinka, u której przeprowadzane są przeszczepy, zabiegi operacyjne przechodzi też matka dziewczynki. Tragedia rodziny mocno poruszyła parafię Św. Trójcy w Modzurowie i to tu właśnie zrodził się pomysł udzielenia pomocy poszkodowanym parafianom. – W związku z wielkim poruszeniem ludzi postanowiliśmy uruchomić subkonto, na które można wpłacać darowizny – mówi ks. Joachim Kroll, proboszcz parafii w Modzurowie. Pieniądze mają pomóc rodzinie pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. Dokonaną wpłatę można będzie natomiast odpisać od podatku w rozliczeniu rocznym.
 
To nie pierwsza akcja charytatywna na szerszą skalę prowadzona w parafii. Co roku przed Bożym Narodzeniem organizowana jest zbiórka na rzecz dzieci specjalnej troski z domu opieki w Nysie prowadzonego przez siostry zakonne. – Parafianie przynoszą płody ziemi, zabawki, ubrania, gotówkę. Prowadzimy to już od lat. Parafianie są już uwrażliwieni, uformowani i tą postawą jestem zbudowany. Teraz też był wielki odzew. Nie spodziewałem się aż takiego poruszenia. Ktoś przyniósł lodówkę, ktoś inny zadeklarował, że bezpłatnie zrobi ogrzewanie. Zgłaszają się indywidualne osoby, które chciałyby pomóc, nawet z Zachodu. Cieszę się, że jest taki potencjał dobra w ludziach – mówi ks. Kroll.
 
Pieniądze można wpłacać na konto: Rzymskokatolicka Parafia Św. Trójcy w Modzurowie 19847500062002001351350003 z dopiskiem „dla Paulinki”.
 
Konto bankowe, na które można wpłacać darowizny dla poszkodowanych, otworzył również Urząd Gminy w Rudniku. Oto numer: 61 8475 0006 2001 0000 1283 0001 – z dopiskiem „Dla rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru w Dolędzinie”.
 
(e.Ż)
  • Numer: 48 (967)
  • Data wydania: 30.11.10