Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (966) Data wydania: 23.11.10

Sonda wyborcza

Na kogo Pan/Pani głosował/a?
Monika rusiewicz – uczy się i mieszka w Raciborzu
Na prezydenta wybrałam Roberta Myśliwego. Leszek Wyrzykowski to mój kandydat do powiatu, a Artur Jarosz do rady miasta. W sejmiku wybrałam listę PO.
 
jerzy gacka – pracuje w Raciborzu
Zagłosowałem na Mirosława Lenka, obecnego prezydenta, a do rady miasta na Mieczysława Malinowskiego. Do władz powiatu wybrałem Leszka Wyrzykowskiego, do sejmiku Ewę Klejnowską.
 
magda grąziowska – studentka
Robert Myśliwy otrzymał mój głos na prezydenta, Dawid Wacławczyk na radnego miasta, Irena Piasecka jako radna powiatu. W sejmiku poparłam listę UPR.
 
Małgorzata Żółtańska – obwód SP 15
Głosowałam na Piotra Klimę, bo wiem, że będzie działać dla dobra miasta. Poparłam też Marcina Handziuka i Ewę Lewandowską, bo ich znam. W wyborach do rady miasta oddałam głos na PO.
 
Iwona Niewrzoł – obwód przy SP 15
Dałam szansę panu Lenkowi na drugą kadencję. Wybrałam kandydatów Platformy Obywatelskiej, w wyborach do rady powiatu i sejmiku województwa.
 
Patrycja Sławek – obwód przy SP 15
Oddałam głos na Tomasza Kusego. Jestem niezadowolona z rządów Lenka. Głosowałam  na Michała Fitę. Zrobi wiele dobrego dla miasta. W sejmiku postawiłam na Ewę Lewandowską.
 
Hanna Klima – magister farmacji, właścicielka sieci aptek
Na prezydenta i radnego do rady miasta głosowałam na męża Piotra Klimę. Do rady powiatu zagłosowałam na Zenona Gureckiego, który jest człowiekiem bardzo aktywnym. Do sejmiku województwa zagłosowałam na Mariana Kolorza z PSL.
 
Barbara Mika – emerytka
Oddałam głos na kandydata na prezydenta miasta Piotra Klimę, ponieważ ma zmysł organizacyjny i potrafi sobie zjednać ludzi. Do rady powiatu zagłosowałam na Józefa Sadowskiego. Do sejmiku województwa mój głos otrzymała Ewa Lewandowska.
 
Urszula Kalus – emerytka
Kandydatem na prezydenta, który otrzymał mój głos jest Piotr Klima, ponieważ go znam i jego poglądy. Do rady miasta zagłosowałam na Wandę Horczyk-Kuraś.  Do rady powiatu zagłosowałam na Józefa Sadowskiego, bo go osobiście poznałam. Do sejmiku śląskiego zagłosowałam na Roberta Trębacza.
 
Andrzej Lipiec – radny gminy Krzyżanowice
Na wójta oddałem głos nieważny, bo żaden z kandydatów nie spełniał moich oczekiwań. W wyborach do powiatu poparłem Stefana Fichnę a do sejmiku Ewę Lewandowską.
 
Jędrzej Bladosz – student z Raciborza
W wyborach na prezydenta poparłem Mirosława Lenka. Na pozostałych kartach oddawałem głos na osoby, które znam osobiście i wiem, że mnie nie zawiodą.
 
Paweł Kiebała – mieszkaniec Raciborza
W wyborach zagłosowałem na Tomasza Kusego, którego uważam za bardzo dobrego kandydata. Na pozostałych listach wybrałem osoby z numerem 1 na liście.
 
Sabrina fojcik – inżynier ochrony środowiska
Zagłosowałam na Witolda Cęcka jako burmistrza, a także na Tadeusza Korala – radnego, Andrzeja Chroboczka na radnego powiatowego i Romana Wiencierza – radnego do sejmiku.
 
ryszard długosz – informatyk
W  wyborach głosowałem na Ritę Serafin i Jerzego Luzynę. Postawiłem też krzyżyk przy nazwiskach Władysława Gumieniaka i Ewy Lewandowskiej.
 
dorota szymik – ekonomistka
Nie miałam swojego kandydata na burmistrza, więc oddałam nieważny głos. Na pozostałych kartkach głosowałam na Tadeusza Korala, Sabinę Stromińską i Romana Wiencierza.
 
Marcin Major – maturzysta
Oddałem swój głos na Witolda Cęcka, ponieważ uważam go za dobrego kandydata na burmistrza. Na radnych wybrałem przedstawicieli z KWW „Nasze Miasto-Nowe Spojrzenie”, KWW „Gmina w Dobrych Rękach” i KW Platforma Obywatelska RP.
 
Marcin Durski – kierowca
Z kandydatów na burmistrza wybrałem Pawła Machę, ponieważ spodobał mi się jego program wyborczy. Do Sejmiku Województwa Śląskiego zagłosowałem na reprezentanta z  listy nr 5, KW Prawo i Sprawiedliwość.