Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Zabełków sięgnął po puchar

20.07.2010 00:00 red
Królem strzelców turnieju został Szymon Kędzia z LKS Zabełków, który zdobył 5 bramek.

W Chałupkach 17–18 lipca odbył się  Turniej o Puchar Wójta gminy Krzyżanowice, w którym zwyciężył zespół LKS Zabełków. W finale drużyna Zabełkowa wygrała pewnie z  LKS Tworków 3:0 i zapewniła sobie puchar, nie przegrywając żadnego spotkania. Drugie miejsce przypadło LKS Tworków. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła drużyna LKS Owsiszcze, która w meczu o trzecie miejsce wygrała z LKS Ruch Bolesław 2:1. Drużyny były podzielone na dwie grupy. Pierwsze zespoły z grup zagrały w finale, a drużyny, które uplasowały się na drugich miejscach powalczyły o trzecie miejsce.

Kluby podsumowują sezon
Pawlik Stefan,  kapitan LKS Tworków – Cele były wyższe, chcieliśmy zająć miejsce w połowie tabeli. Większość meczów graliśmy pod presją, co nigdy nam nie wychodziło.

Alfred Lichownik, trener LKS Owsiszcze – Mieliśmy okazję na awans i na własne życzenie ją zaprzepaściliśmy. Gdybyśmy wykorzystali okazje w dwumeczu, to tego wszystkiego by nie było. Wyróżniającymi zawodnikami w sezonie byli pomocnicy Piotr Złoty i Szymon Wolny.

Wiesław Deresz,  trener LKS Zabełków – Mijający sezon był bardzo udany dla naszego klubu. Zakończyliśmy rozgrywki bez poważnych kontuzji i zajęliśmy dobre miejsce na miarę naszych warunków i możliwości kadrowych.

Adam Gajda, prezes LKS ruch Bolesław – Przed sezonem zakładaliśmy grę o jak najwyższą stawkę, ale rzeczywistość okazała się brutalniejsza i sezon był słaby w naszym wykonaniu. Posypał nam się skład po spadku do C klasy i rozpoczęliśmy  budowanie drużyny. Za cały sezon wyróżniali się pomocnicy Marcin Kirszniak i Mariusz Fichna.

Arnold Pawlik, prezes LKS Bieńkowice – Przed sezonem planowaliśmy awans do B klasy i to zrealizowaliśmy. Poziom drużyn był bardzo wyrównany, dlatego było dużo emocji w tym sezonie. Chciałem podziękować za waleczność i trud zawodników włożony w mecze mijającego sezonu, co dało nam awans. Wybijającymi zawodnikami byli Krzysztof Gadzała, który został królem strzelców i junior Kamil Andrzejewski, pomocnik, który dużo wniósł do gry seniorów.

Tomasz Mucha, II trener LKS Chałupki – Zabrakło nam dwóch punktów do awansu  i pozostał niesmak. W trakcie całego sezonu brakowało nam w każdym meczu około 5 zawodników. W niektórych meczach zremisowaliśmy wygrane spotkania na własne życzenie. Pozostaje nam walka o awans w nadchodzącym sezonie.

WiZ

  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10