Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Rozkręcili torowisko w Studziennej

20.07.2010 00:00 red
Blisko czterysta kilogramów śrub, podkładek i wkrętów znaleziono 14 lipca w skupie metali przy ulicy Górnej w Raciborzu. Złomiarze rozkradli torowisko pomiędzy Studzienną i Krzanowicami.

Funkcjonariusze  z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku weszli do skupu kwadrans po godzinie 8.00. Od razu w oko wpadły im charakterystyczne dla kolei elementy torowiska. W sumie funkcjonariusze ujawnili 388 kg elementów torowych, czyli śruby, podkładki, płyty stopowe i wkręty. Ujawnione elementy pochodziły z nieczynnego szlaku Studzienna – Krzanowice. Na podstawie dokumentacji prowadzonej przez właściciela punktu skupu ustalono dane personalne osoby sprzedającej. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. (now)
W Odrze znaleziono ciało
Dopiero po dwóch tygodniach udało się odnaleźć ciało 33-letniego mężczyzny, który brał udział w tegorocznym pływadle. Kajakarz wypłynął z Raciborza, ale nie dotarł już na metę. Jego zwłoki znaleziono pod mostem na trasie spływu.

Ciało mężczyzny w kąpielówkach wypatrzył w okolicach Bierawy mężczyzna idący mostem. Wysoka temperatura sprawiła, że ciało w daleko posuniętym rozkładzie wypłynęło na powierzchnię. Wcześniej kajakarza nie udało się odnaleźć ani nurkom, ani strażakom. Mężczyzna na krótko przed zaginięciem płynął koło pontonu. Kilka razy wskakiwał do wody i miał problemy z dostaniem się z powrotem do kajaka. Wiadomo, że przed śmiercią spożywał alkohol. Tegorocznego spływu nie zabezpieczali ratownicy wodni.  Po powodzi z organizacji imprezy wycofały się nadodrzańskie gminy.

(now)

  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10