Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Wzmocnienia w Unii Racibórz

13.07.2010 00:00 WiZ
Dwie zawodniczki: Patrycja Pożerska (jedna z najlepszych zawodniczek w Polsce) i Ivana Bojdova (reprezentantka słowacji) zasilą pierwszy zespół. – Chodzi o to byśmy teraz wkomponowali je w skład i sposób gry zespołu – powiedział Remigiusz Trawiński, trener RTP Unii Racibórz.
Mistrz Polski kobiet RTP Unia Racibórz przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła 5 lipca treningiem na stadionie OSiR w Raciborzu.
 
Od 7 lipca 22-osobowa kadra mistrzyń Polski przebywa na obozie w Opalenicy. Unia na obóz wyjechała z czterema nowymi zawodniczkami, które wzmocnią drużynę: Patrycją Pożerską, Ivaną Bojdovą, Agnieszką Pencherkiewicz i Andreą Kreczkovą. Dwie pierwsze zasilą wyjściowy skład Unii.
 
Podczas obozu w Opalenicy RTP Unia Racibórz rozegrała dwa sparingowe mecze z trzech zaplanowanych. Ostatnim spotkaniem będzie mecz, który odbędzie się 13 lipca w Magdeburgu z grającą w II Bundeslidze Magdeburger FFC.
 
RTP Unia Racibórz – Pogoń Szczecin 2:3
Bramki dla Unii: Agnieszka Winczo (48 i 60), a dla Pogoni – Barkiewicz (25 karny) i Zdunek (72 i 75)
 
RTP Unia Racibórz – Hertha Berlin 7:2 (4:1)
Bramki dla Unii: Anna Sznyrowska 14, 24, 36, Agnieszka Winczo 45, Patrycja Wiśniewska 51, Anna Żelazko 73, 75.
 
Andrea Kreczkova: ma 21 lat, czeska pomocniczka, która wiosną grała w RTP Unia II Racibórz, 168 cm wzrostu, waga 60 kg, studentka filologii czeskiej w Opawie. – Zaczynałam grać w piłkę z chłopakami, gdy miałam 5 lat i do dzisiaj mi to zostało. W sumie gram już w piłkę nożną 15 lat. Moim pierwszym klubem był Krnow, w którym grałam 7 lat, potem 3 lata spędziłam w Lucinie koło Ostrawy. Przyszłam do Raciborza by dobrze grać w piłkę i  strzelić najwięcej bramek. Moim największym celem jest gra w lidze mistrzów.
 
Agnieszka Pencherkiewicz: 19-letnia obrończyni Victorii Sianów, reprezentantka Polski U-19. Wzrost 165 cm, waga 58 kg. – Gram w piłkę od małego, a zaczynałam z chłopakami na podwórku. Gram od 4 lat, klubowa karierę zaczęłam w Victorii Sianów. Raz byłam powołana do reprezentacji Polski do lat 17. Chciałabym się dostać do reprezentacji Polski seniorek. Będę studiować wychowanie fizyczne.
 
Patrycja Pożerska: 26lat, reprezentantka Polski, pomocniczka AZS-u Wrocław, z którym siedmiokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski i trzy razy puchar Polski. Studiuje wychowanie fizyczne we Wrocławiu. Wzrost 161 cm, waga 57 kg. – Rozpoczynałam grę w piłkę z chłopakami. W wieku 6 lat zaczęłam grać w orlikach, najmłodszej grupie wiekowej jaka wtedy była. Jak miałam 9 lat dowiedziałam się, że jest klub piłki nożnej kobiet we Wrocławiu i od tamtej pory zaczęłam grać z kobietami. W sumie gram już 17 lat w piłkę, cały ten okres grałam we Wrocławiu, miałam także mały sześciomiesięczny epizod w Sosnowcu. Przyszłam tutaj by pomóc drużynie w lidze mistrzów, a jeżeli chodzi o reprezentację Polski, to moim marzeniem jest awans do mistrzostw świata.
 
Ivana Bojdova: 25-letnia reprezentantka Słowacji, napastniczka Slovana Duslo Sala, wzrost 165 cm, waga 60 kg. – Gram w piłkę od dzieciństwa z chłopcami na boisku. Zaczynałam kobiecą piłkę nożną w FC Nitra. Grałam w juniorskiej reprezentacji, a teraz  występuję w słowackiej kadrze seniorek. Chcę zrobić postępy w grze, nabyć nowego doświadczenia i zobaczymy co z tego wyjdzie. No i iść w piłce jeszcze dalej.
 

WiZ
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10