Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (762) Data wydania: 21.11.06

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Brax Ton w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Agnieszka Ekiert - PP 10 w Raciborzu
Mam dwie babcie: Wiesię i Anię. Obie mieszkają w Raciborzu. Najbardziej lubię, jak babcia Wiesia robi pierogi. Bawię się wtedy ciastem. Pozwala mi na dużo fajnych rzeczy, na przykład na granie w karty. Babcia jest niska, ma białe włosy i zawsze nosi niebieski fartuch. Ma psa owczarka. Z babcią Anią czasem chodzimy na Rynek na zakupy. Bardzo to lubię.

Agnieszka Wrona - PP 10 w Raciborzu
Moje babcie to: Marysia i Basia. Marysia mieszka w Krowiarkach. Piecze pączki, ciasto drożdżowe, robi dżemy i gotuje gołąbki. Jak przyjeżdża, zawsze mi coś kupuje. Babcia Basia też mieszka na wsi. Lubi czytać książki, robi na drutach swetry, czapki i szaliki. Bardzo kocham moje babcie!

Bartek Bartosiewicz - PP 12 w Raciborzu
Moja babcia, Jadzia, mieszka w Raciborzu. Ma szary kolor włosów, najczęściej nosi sukienkę. Pozwala mi podlewać na działce. Kiedy przychodzę, daje mi do jedzenia cukierki, czekoladę lub ciastka. Razem pieczemy rogaliki. Babcia robi pyszne pierożki ruskie.

Jakub Kowalczyk - PP 12 w Raciborzu
Mam dwie babcie: Helę i Władzię. Więcej czasu spędzam z babcią Helą. Wychodzimy na podwórko, bawimy się w domu, jemy razem obiad, chodzimy na działkę. Do babci Władzi jeżdżę na wieś i jej pomagam, bo niedługo się tam przeprowadzi. Kocha mnie bardzo, piecze pyszne ciasteczka i pracuje w ogródku.

Maja Pordzik - PP 10 w Raciborzu
Babcia Halinka mieszka w Żorach. Babcia Basia mieszka z nami w Raciborzu. Obie są bardzo kochane. Są dla mnie bardzo dobre. Pomagam babci Basi sadzić kwiatki, a do drugiej babci – Halinki – jedziemy na święta. Tamta babcia ma działkę i bardzo jej lubię pomagać w pracy na niej. Obu życzę dużo zdrowia!

Marysia Kwiotek - PP 12 w Raciborzu
Moje babcie mają na imię Marysia i Ela. Tak naprawdę to Marysia jest moja prababcią. Mieszka na wsi. Karmi kurki i ma dużego psa. Babcia Ela mieszka w Raciborzu. Lubi szyć. Gramy w różne gry, wychodzimy na spacery. Czyta mi bajeczki – ostatnia była o Misiu Uszatku. Najbardziej mi smakuje rosół, który gotuje.

Karolina Laskowska - PP 2 w Kuźni Rac.
Babcia Ala ma włosy koloru czerwonego i chodzi w spodniach. Ma w domu dwa pieski i dwa kotki. Przychodzi zawsze, jak mam urodziny i daje mi dużo słodyczy. Teraz gdzieś pojechała i przywiezie mi lalkę Baby Born, która płacze, jak się ją przyciska. Kocham moją babcię, bo zawsze opowiada mi kawały i czyta bajki. Kocham moją babcię.

Mateusz Rolski - PP 2 w Kuźni Rac.
Moja babcia ma na imię Halina, mieszka w Kuźni i tak jak ja bardzo lubi zwierzątka. Ma w domu papugę i chomiczka. Lubimy sobie oglądać razem telewizję, najczęściej coś o zwierzątkach. Czasem robi mi niespodzianki i coś fajnego mi kupuje. Czasem chodzimy razem na spacery. Bardzo ją kocham za to, że zawsze przy mnie jest.

Daniel Mirski - PP 2 w Kuźni Rac.
Babcia Barbara nosi okulary i ma krótkie, czarne włosy. Lubi hodować kwiaty i grać na komputerze, mnie tez pozwala, gramy w takie układanki. Lubimy też oglądać telewizję, najczęściej bajki. Babcia jest moim sąsiadem. Ma w domu dwa psy, rybki i królika. Kiedyś miała też szczura, ale jej zdechł. Lubię ją odwiedzać, częstuje mnie słodyczami. Chciałbym jej życzyć dużo zdrowia.

Krzysiu Miśkowiec - PP 1 w Kuźni Rac.
Moja babcia mieszka w Turzu, ale zapomniałem jak się nazywa. Ma szare włosy, jest niska, lubi gotować i sprzątać, mi gotuje pyszne zupy. Kiedy ją odwiedzam, bawi się ze mną, gramy w piłkę. Lubię jej pomagać w ogródku albo, kiedy gotuje, podaję jej wtedy różne rzeczy, np. łyżkę. Kocham babcię za to, że się o mnie tak troszczy i życzę jej, żeby długo żyła.

Miłosz Maj - PP 1 w Kuźni Rac.
Babcia Helena mieszka ze mną, lubi gotować, robi pyszną babkę z kakao, ale nie lubi sprzątać. Babcia bawi się ze mną w policję, czyta mi też bajki, najlepsza jest „Krecik i jego koparka”. Lubimy też razem oglądać telewizję i grać w taką grę, gdzie trzeba znaleźć te same pary. Ja za to pomagam jej w ogrodzie.

Wiktoria Krupa - PP 1 w Kuźni Rac.
Babcia Teresa mieszka daleko. Ma rude, kręcone włosy i oczy chyba niebieskie. Lubi gotować i wymyślać pyszniutkie nowe przepisy. Boi się kotów i myszów. Babcia zabiera mnie na spacery rowerem albo samochodem, czyta mi książkę, czasem gramy w piłkę albo razem siedzimy w hamaku. Na urodziny kupimy jej z mamą książkę z przepisami do gotowania.