środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

„Rzóczki” dały czadu

21.02.2006 00:00
To jedna z trzech piłkarskich imprez jaką w okresie zimowym proponuje okolicznym fanom futbolu MOKSiR z Kuźni. Turnieje  te cieszą się od lat popularnością, zwłaszcza, że w naszym powiecie nie bywa ich za wiele. Jednak przestronnych sal też brakuje. Odremontowany w ubiegłym roku obiekt w Kuźni był tym razem wyjątkowo gościnny dla przyjezdnych spoza ziemi raciborskiej.
W siódmym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Miasta, który odbył się 12 lutego w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej wzięło udział siedem drużyn amatorskich.
 
Obok ekip zwołanych specjalnie na okoliczność zawodów, wystąpiły zespoły ograne w rozgrywkach halowych. Najlepsi w tym gronie okazali się piłkarze z Rybnika. Nazwali swoją drużynę „Rzóczki”, świadomie popełniając błędy ortograficzne. Za to pomyłek w grze zrobili mniej od przeciwników.
 
Dużą niespodziankę sprawiła wszystkim drużyna miejscowego MOKSiR „Zakopane 2006”, zajmując prestiżowe drugie miejsce. Ich nazwa związana jest z corocznym wyjazdem na zawody Pucharu Świata, który organizuje Julian Zieliński, główny koordynator turnieju 12 lutego. Dwa trzecie miejsca przypadły ex eaquo zespołom: Drink Team i Orłom z Nędzy.
 
Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta w Kuźni Raciborskiej. 26 lutego w tej samej hali sportowej zmierzą się drużyny zrzeszone w PZPN, a dzień wcześniej odbędzie się turniej dla juniorów, który już ma bardzo liczną obsadę.
 
Na zdjęciach prezentujemy uczestników zawodów. Zabrakło miejsca dla przyjezdnych z Leszczyn.
 
(eŻ, m)
  • Numer: 8 (723)
  • Data wydania: 21.02.06