Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Skorzystać na rekreacji

27.11.2002 00:00
W regionie jak grzyby po deszczu powstają UKS-y. W ubiegłym tygodniu kolejny powstał w Zawadzie Książęcej, a następny organizowano właśnie w Kobyli.

UKS w Zawadzie Książęcej powstał z inicjatywy kilku nauczycieli i rodziców uczniów miejscowej podstawówki. Zebranie założycielskie odbyło się zresztą w szkole, dzięki uprzejmości dyrektora Grzegorza Sirka. Prezesem klubu, który zgodnie z wolą większości uczniów nazwano UKS „Odra”, został Zbigniew Olender, w skład zarządu weszli ponadto Monika Pietrasz, Gerard Panek, Grzegorz Sirek i Joachim Melcz - wybrano też komisję rewizyjną, do której weszli Jan Baron, Józef Przybyła i Antoni Zdrzałek. Pomoc w tworzeniu klubu i
współpracę zadeklarował wiceprezes ds. szkolenia podokręgu piłki nożnej w Raciborzu Janusz Gałązka - klub będzie się opierać w dużej mierze na futbolu, bo w wiosce młodzieży chętnej do uprawiania tej dyscypliny w wieku szkolnym nie brak - działa co prawda  klub sportowy Zgoda, ale działacze chcą rozpropagować nie tylko piłkę. Jednym z planów UKS-u ma być pozyskiwanie środków na sprzęt sportowy i na budowę sali sportowej przy szkole. Brak odpowiednich pomieszczeń bardzo przeszkadza bowiem w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego. UKS-y dają duże możliwości pozyskiwania sprzętu i rozwijania sportu młodzieżowego. Do tej pory utworzono je w Brzeźnicy, Płoni, Nędzy, Markowicach, Krzyżanowicach i Lubomi, a przymiarki trwają w Kobyli, Babicach, Grzgorzowicach i Bieńkowicach - poinformował J. Gałązka.

(sem)

  • Numer: 48 (555)
  • Data wydania: 27.11.02