Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

997

27.11.2002 00:00

Wystarczyło przeciąć skobel

W nocy z 17 na 18 listopada, w Raciborzu przy ul. Lotniczej, nieustalony sprawca po zerwaniu skobla w drzwiach piwnicy skradł znajdujące się tam dwa rowery górskie Scout i narzędzia o łącznej wartości 2 tys. zł.

Napad na Płoni

15 listopada około godz. 21.00, w Raciborzu przy ul. Fabrycznej, nieustalony sprawca pobił 34-letniego mieszkańca Raciborza, a następnie skradł na jego szkodę saszetkę z dokumentami.

Polonez bez muzyki
 
W nocy z 15 na 16 listopada, w Raciborzu przy ul. Żorskiej, nieustalony sprawca po wybiciu szyby w drzwiach zaparkowanego tam samochodu marki Polonez skradł radioodtwarzacz o wartości 600 zł.

Będzie pranie
 
W nocy z 15 na 16 listopada, w Raciborzu przy ul. Browarnej, nieustalony sprawca w wyniku włamania do placówki usługowo-handlowej skradł proszki do prania o wartości tysiąca złotych.

Znikł „cintek”
 
W nocy z 16 na 17 listopada, w Raciborzu przy ul. Mysłowickiej, skradziono zaparkowany tam samochód osobowy fiat cinquecento o numerze rejestracyjnym SRC 519 i wartości 6 tys. zł.

Mają używki
 
W nocy z 16 na 17 listopada, w Nędzy przy ul. Jana Pawła II, nieustaleni sprawcy w wyniku włamania do sklepu spożywczego skradli alkohol, papierosy i pieniądze. Łączna wartość strat wyniosła 5 tys. zł.

Właściciele spali

W nocy z 20 na 21 listopada, w Pogrzebieniu gmina Kornowac, nieustalony sprawca włamał się do budynku jednorodzinnego, z którego, w czasie gdy domownicy spali, skradł pieniądze. Straty są w toku ustalania.

Niefrasobliwy maszynista
 
21 listopada o godz. 17.30, na terenie stacji PKP Nędza, nieustalony sprawca skradł pozostawioną obok lokomotywy torbę z dokumentacją kolejową, w czasie, kiedy maszynista zamykał lokomotywę.

Spalone maluchy
 
21 listopada o godz. 22.10, w Raciborzu przy ul. W. Polskiego, nieustalony sprawca dokonał podpalenia zaparkowanego samochodu marki Fiat 126 p. Straty wyniosły 700 zł na szkodę mieszkanki Raciborza. Podobne zdarzenie odnotowano tej samej nocy w Raciborzu przy ul. Drzymały, gdzie o godz. 0.50 z nieustalonych przyczyn spaleniu uległ kolejny maluch. Straty w toku ustalania.

Po sezonie
 
W nocy z 13 na 14 listopada, w Rudach przy ul. Zielonej, nieustalony sprawca po wybiciu szyby w oknie włamał się do domku letniskowego, z którego skradł telewizor i narzędzia o łącznej wartości 1,5 tys. zł.

Domki dwa
 
W nocy z 13 na 14 listopada, w wyniku włamania do dwóch domów jednorodzinnych w Nędzy przy ul. Osiedlowej i Mickiewicza, skradziono pieniądze i biżuterię o łącznej wartości 1250 zł.

Kradną pod cmentarzem
 
23 listopada o godz. 15.30, w Raciborzu przy ul. Gliwickiej, nieustalony sprawca włamał się do zaparkowanego przy cmentarzu samochodu marki Renault, z którego skradł torebkę wraz z dokumentami i pieniędzmi. Łączne straty wyniosły ok. 3,5 tys. zł.

Zuchwała kradzież
 
23 listopada około godz. 20.00, w Rudach przy ul. Rogera, nieustaleni sprawcy po wybiciu szyby w oknie budynku jednorodzinnego włamali się do wnętrza i skradli sprzęt komputerowy oraz pieniądze. Straty wyniosły około 3 tys. zł.

Bibliofil
 
W nocy z 23 na 24 listopada nieustalony sprawca włamał się do altanki w kompleksie ogrodów działkowych Tulipany przy ul. Opawskiej w Raciborzu. W wyniku włamania skradł książki o łącznej wartości 150 zł.

Znikł escort
 
W nocy z 23 na 24 listopada, w Raciborzu przy ul. Odpoczynkowej, nieustalony sprawca skradł zaparkowany tam samochód osobowy ford ecsort koloru srebrnego o nr rej. SRCP 905 i wartości 1,5 tys. zł.

Przez okno
 
23 listopada pomiędzy godz. 16.30 a 22.00 w Wodzisławiu Śl. na ul. Kopernika nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego. Do środka wszedł wypychając wcześniej okno w piwnicy. Skradł pieniądze oraz wyroby ze złota. Straty w tym przypadku oszacowano na 5 tys. zł. Do podobnego zdarzenia doszło w tym mieś-cie jeszcze tego samego dnia. Do budynku przy ul. Wiosny Ludów złodzieje weszli przez kuchenne okno pomiędzy godz. 17.00 a 22.30. Mimo tego, że nie udało się im nic wynieść to zniszczyli część wyposażenia mieszkania, dlatego też straty oszacowano na 1200 zł.

 

  • Numer: 48 (555)
  • Data wydania: 27.11.02