środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

997

16.10.2002 00:00

Śmierć na budowie
 
12 października o godz. 10.00, na ul. Opawskiej w Raciborzu, podczas wykonywania prac remontowo-budowlanych na budynku mieszkalnym, z jego dachu spadł 34-letni dekarz ponosząc śmierć na miejscu. Prokurator, prowadzący postępowanie w tej sprawie, zarządził sekcję zwłok.

Z doskoku
 
10 października około godz. 3.00, w Raciborzu na Rynku, nieustalony sprawca uderzył w tył głowy siedzącego na ławce 32-letniego mieszkańca Raciborza, po czym skradł na jego szkodę plecak z książkami o wartości 500 zł.

Cenne fajki
 
11 października o godz. 1.00 miało miejsce włamanie do kiosku Ruchu przy ul. Żorskiej, z którego, po przecięciu kłódki i wyłamaniu drzwi, skradziono papierosy o łącznej wartości 3 tys. zł. Tej samej nocy, ale chwilę wcześniej, miało miejsce podobne włamanie do kiosku przy placu Konstytucji 3 Maja. Tu również miała miejsce kradzież papierosów, tym razem o wartości 5 tys. zł.

Włamanie w Ponięcicach
 
W nocy z 7 na 8 października, w Ponięcicach w gminie Rudnik, włamano się do sklepu spożywczego, z którego skradziono artykuły spożywcze, papierosy i alkohol. Łączna suma strat wyniosła około 2.500 zł.

Opędzlowali mazdy
 
W nocy z 7 na 8 października, w Borucinie w gminie Krzanowice, po wybiciu szyby w zaparkowanym samochodzie osobowym marki Mazda skradziono radioodtwarzacz CD oraz 20 sztuk płyt CD. Straty, na szkodę obywatelki Niemiec, wyniosły tysiąc złotych. 13 października z kolei, w godzinach dopołudniowych, w Rudach przy ul. Cystersów, nieustalony sprawca włamał się do zaparkowanego samochodu marki Mazda, z którego po wybiciu szyby w tylnych drzwiach skradł radioodtwarzacz Sony na szkodę obywatelki Niemiec. Straty wyniosły 4 tys. zł.

Tanie na linie
 
W nocy z 7 na 8 października, w Rudach w gminie Kuźnia Raciborska, nieustaleni sprawcy skradli przy ul. Kozielskiej 200 metrów bieżących aluminiowych przewodów energetycznych o wartości 850 zł.

Zaginęła suczka
 
8 października około godz. 17.00, w Raciborzu przy ul. Browarnej, dwie nieustalone dziewczyny po odcięciu smyczy skradły sześcioletniej dziewczynce 3-miesięczną suczkę o wartości 500 zł. Piesek podobny jest do rasy york, ma długie uszy, długie włosy na pyszczku i łapkach i obcięty ogonek. Właściciele suczki proszą o kontakt osoby, które mogą cokolwiek wiedzieć w tej sprawie pod (nr telefonu 755 29 55).

Zmienił właściciela
 
W nocy z 12 na 13 października, w Raciborzu przy ul. Kapuścika, z terenu prywatnej posesji skradziono zaparkowany samochód marki Volkswagen Golf IV koloru srebrnego o numerach rejestracyjnych OB-EA 3000, wartości 50 tys. zł, na szkodę obywatela Niemiec.

  • Numer: 42 (549)
  • Data wydania: 16.10.02