środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

PILNE:

Nagroda dla Basi

16.10.2002 00:00
Gminna Inauguracja Roku Kulturalnego przygotowana w Centrum Kultury w Tworkowie zorganizowana została z myślą o pracownikach kultury oraz przedstawicielach środowisk twórczych i artystycznych gminy Krzyżanowice.

Imprezę tradycyjnie otworzył dyrektor GZOKSiT Grzegorz Utracki, który przypomniał, że w roku kulturalnym 2001/2002 w gminie miało miejsce 27 wydarzeń kulturalnych, a wśród nich takie, jak: Gminny Przegląd Jasełek, Biesiada Śląska, Przegląd Młodych Talentów, Koncert Liszta i Beethovena, Wybory Miss 15, Dzieci Dzieciom, Wieczór przy świecach, wieczory poezji i spotkania z pisarzami, a także koncerty i występy zespołów tanecznych „Uśmiech” z Tworkowa i „Radość” z Zabełkowa oraz zespołu rockowego „Bronx” z Krzyżanowic. Wiele dzieje się też w świetlicach istniejących niemal we wszystkich sołectwach gminy. Tam odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz działają różne zespoły artystyczne, a nawet teatr amatorski.
 
Chwilą ciszy obecni na uroczystości uczcili pamięć zmarłej w sierpniu poetki Elżbiety Bugli, której wiersze prezentowane były podczas autorskich spotkań w gminie Krzyżanowice i w Raciborzu. Zadośćuczynieniem za ogromne zaangażowanie w propagowanie sztuki zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych było przyznanie Nagrody Wójta Gminy Krzyżanowice tworkowskiej plastyczce Barbarze Kaszy. Prace malarki wystawiane zarówno w kraju jak i poza jego granicami stanowią doskonałą promocję dla gminy Krzyżanowice. Nagrodę Barbarze Kaszy wręczył wicewójt Maksymilian Lamczyk. Na uroczystości można było zobaczyć aktualnie namalowane obrazy, które są wspólnym dziełem tworkowianki i lwowskiego artysty plastyka. Aktualnie przygotowuje się ona do wystaw we Lwowie i Krakowie.
 
Inaugurację uświetnił galowy koncert laureatów tegorocznego Przeglądu Młodych Talentów.

(os)

  • Numer: 42 (549)
  • Data wydania: 16.10.02