Piątek, 6 grudnia 2019

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Prezydent Lenk zgodził się na nowe parkingi Nowoczesnej

06.05.2011 14:06 | 5 komentarzy | ma.w

- Wydam zgodę, bo sam namawiałem prezesa Wojnara by inwestycję robił przy okazji budowy nowego ronda na Opawskiej - mówi Mirosław Lenk

Prezydent Lenk zgodził się na nowe parkingi Nowoczesnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowoczesna zamierza zbudować 2 parkingi, na 12 aut każdy, pod swoimi obiektami handlowymi na nowym osiedlu przy ul. Opawskiej i Matejki. Pisaliśmy już o tym. Do prezydenta trafiło właśnie pismo w tej sprawie, podpisane przez prezesa spółdzielni Tadeusza Wojnara. Zawiera projekt nowych miejsc postojowych (zdj.). - Ruszamy z robotami, jak tylko załatwimy formalności w urzędzie - powiedział szef spółdzielni. Chce parkingami podnieść atrakcyjność lokali użytkowych. - Dziś klient musi podjechać pod sam sklep, niczym w McDrive - uważa Wojnar.

To nie jedyna zmiana na ulicy Opawskiej. W tym roku zaplanowano - poza budową ronda - remont głównej ulicy miasta. - Przeprowadzimy go w ramach remontów bieżących, ale to duże zadanie i poszukamy wykonawcy w osobnym przetargu - zapowiada wiceprezydent Raciborza Wojciech Krzyżek. Remontami bieżącymi na drogach miejskich zajmuje się konsorcjum ZB Trawiński/PRD Racibórz.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa