Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Najlepsze Miejsca Do Znalezienia Pracy Zdalnej

14.07.2020 14:43 | 0 komentarzy | (s)

Praca zdalna to w ostatnim czasie hasło, które słyszymy dosłownie wszędzie. O pracy zdalnej coraz częściej mówią pracodawcy, politycy, ludzie badający rynek i inni specjaliści. Ale przede wszystkim sami zainteresowani, czyli pracownicy również poszukują dla siebie takiej pracy.

Najlepsze Miejsca Do Znalezienia Pracy Zdalnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest ona szczególnie pożądana w dobie pandemii koronawirusa i dla niektórych jest jedyną opcją, aby w czasie narodowej kwarantanny móc zarabiać pieniądze i utrzymać rodzinę. Jeżeli prześledzimy opinie o pracy zdalnej, to zauważymy, że są one przede wszystkim pozytywne. Wielu ludziom, szczególnie pracownikom biurowym taka praca odpowiada. Są oczywiście branże, na przykład kurierska czy spożywcza, w których trudno o pracę na odległość. Należy jednak pamiętać, że każda firma choćby popularne wśród osób szukających pracy drogerie Hebe, posiadają duże zaplecze, tzw. back office i potrzebuje pracowników na przykład do obsługi klienta, którą można prowadzić już zdalnie.

Praca zdalna Coraz Częściej Wyszukiwana Przez Polskich Pracowników

Gdzie zatem możemy szukać pracy zdalnej i czy ten rodzaj zatrudnienia jest możliwy w dużych firmach, takich jak Lidl? Czy w tym celu powstały specjalne portale internetowe, czy należy o taką pracę zabiegać bezpośrednio u pracodawcy? Z tym bywa oczywiście różnie. Poniżej przedstawiamy najlepsze miejsca do znalezienia pracy zdalnej.

  • Portale internetowe: Pracy zdalnej szukaj w portalach internetowych. Najlepiej do tego nadają się serwisy takie jak OLX, gdzie znajdziemy również oferty z lokalnego rynku pracy oraz duży portal z ofertami pracy Pracuj.
  • Oficjalne strony przedsiębiorstw: Zgodnie z tym co mówią opinie pracowników zarabiających na pracy zdalnej, takiej pracy warto szukać bezpośrednio na oficjalnych stronach firm. Każda duża firma, choćby Allegro, posiada zakładkę, poprzez którą możemy złożyć swoją aplikację.
  • Media społecznościowe: Warto rozpytywać o pracę zdalną w mediach społecznościowych. Część takich informacji rozchodzi się na Facebooku i naprawdę łatwo na nie trafić a przy okazji znaleźć dobrze płatną pracę z domu.
  • Znajomi i rodzina: Często nie doceniamy własnej rodziny, a tymczasem jak pokazują badania, jest to główne źródło informacji o tym, gdzie zdobyć fajną pracę. Warto popytać o taką pracę najbliższych. Informacje o najlepszych stanowiskach zdecydowanie często roznoszą się pocztą pantoflową.
  • Rozmowa Rekrutacyjna: Zdarza się, że firma nie informuje wprost o możliwości pracy zdalnej, ale taką możliwość gwarantuje swoim pracownikom. Warto już na etapie rekrutacji zapytać o ewentualną pracę z domu.

Polskie Firmy Przestawiają Się Na Pracę Zdalną

Przechodząc do podsumowania, to łatwiej będzie o pracę zdalną w korporacjach czy pracach typowo biurowych, gdzie funkcjonuje tzw. back office czyli zaplecze administracyjne, które nie ma bezpośrednio do czynienia z klientem. Trudniej będzie o taką pracę wśród pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z klientem i muszą fizycznie być obecni w danym miejscu. Prześledziliśmy opinie o pracodawcach umożliwiających swoim pracownikom pracę zdalną z domu. Na tej podstawie wiemy, że najlepszymi miejscami do znalezienia takiej pracy są strony internetowe z ogłoszeniami oraz także oficjalne strony internetowe pracodawców. Należy pamiętać, że obecnie pracodawcy są bardziej elastyczni niż kiedyś i często umożliwiają łączenie połączenie pracy stacjonarnej ze zdalną w zależności od okoliczności rynkowych jak również osobistych. Dlatego nie obawiajmy się zapytać własnego pracodawcy o taką możliwość pracy, jeśli będzie otwarty to z pewnością wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom.

Materiał zewnętrzny