Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

„Akademia rozwoju kompetencji” w Częstochowie

24.09.2017 14:41 | 0 komentarzy | (q)

Miasto Częstochowa aktywnie wspiera walkę z bezrobociem i regularnie ogłasza nabory wniosków do kolejnych projektów. Obecnie do 24 sierpnia 2017 roku można składać wnioski do projektu „Akademia rozwoju kompetencji”. Na czym on polega i kto właściwie będzie mógł z niego skorzystać?

„Akademia rozwoju kompetencji” w Częstochowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O projekcie

„Akademia rozwoju kompetencji” to projekt z dofinansowaniem unijnym, który doskonale wpisuje się w działania pod hasłem „Teraz Lepsza Praca”. Ich celem jest podnoszenie w Częstochowie (www.gowork.pl/praca/czestochowa) standardów zatrudnienia i rozwijanie kompetencji zawodowych częstochowian.

Program „Teraz Lepsza Praca” uwzględnia trzy różne płaszczyzny działania:

  • Fair Play - dedykowaną pracodawcom i zakładającą udzielanie ulg właścicielom firm odpowiedzialnych społecznie,
  • Centrum Lepszych Miejsc Pracy - w przyszłości ma to być lokalny bank ofert pracy, biuro karier oraz platforma, której celem będzie kojarzenie ze sobą pracodawców i potencjalnych pracowników, w szczególności absolwentów i uczniów częstochowskich szkół technicznych i zawodowych,
  • Projekty pomagające w podnoszeniu kwalifikacji osób szukających lepszej pracy i stawiających na własny rozwój - w tym m.in. projekt „Akademia rozwoju kompetencji”.

Jak wynika z słów prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, głównym celem programu jest świadczenie przez miasto wszechstronnej pomocy mieszkańcom w uzyskaniu lepszej, lepiej płatnej, bardziej rozwojowej pracy. Projekt będzie wspierał szkolnictwo zawodowe w taki sposób, aby finalnie kształcić specjalistów w najbardziej pożądanych specjalnościach. Ułatwi to w przyszłości pozyskiwanie przez lokalnych pracodawców i nie tylko nowych wykwalifikowanych pracowników.

Dla kogo projekt?

Do 24 sierpnia można składać wnioski do projektu „Akademia rozwoju kompetencji” w Częstochowie. Łącznie zakwalifikuje się do niego 200 osób dorosłych - 150 mężczyzn i 50 kobiet, którzy podniosą swoje kwalifikacje w specjalnościach deficytowych na częstochowskim rynku pracy. Mogą to być zarówno osoby pracujące, jak i bezrobotne.

Udział w projekcie nie jest obowiązkowy. Zakwalifikują się do niego osoby, które zgłoszą dobrowolną chęć kształcenia. Będą miały one okazję wzięcia udziału w kursach zawodowych i certyfikowanych, których celem jest podniesienie kompetencji zawodowych i wzrost konkurencyjności każdej z tych osób na rynku pracy w Częstochowie. Projekt zakłada także kursy i szkolenia dla nauczycieli (www.gowork.pl/praca/edukacja-szkolenia) oraz doposażenie pracowni Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zajęcia zaplanowano na drugą połowę 2017 roku.

Materiał zewnętrzny