Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

PSZOWSKA: Kierowca opla wydmuchał ponad pół promila

29.01.2014 14:55 | 12 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 11:06

Policja zatrzymała kierowcę srebrnego volvo v50, który 29 stycznia kilka minut przed godziną 13.00 spowodował wypadek na ulicy Pszowskiej i uciekł z miejsca zdarzenia.

PSZOWSKA: Kierowca opla wydmuchał ponad pół promila
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca volvo na wodzisławskich numerach rejestracyjnych jadąc ulica Pszowską w kierunku Pszowa wyprzedzał ciąg samochodów. Podczas wykonywania kolejnego manewru, zajechał drogę jadącemu z przeciwka kierowcy opla corsy. Corsa wpadła w poślizg i uderzyła czołowo w forda jadącego w kierunku Pszowa. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Jedna z osób była zakleszczona w samochodzie. Kierowca volvo zamiast zatrzymać się i udzielić rannym pomocy dodał gazu i uciekł w kierunku ulicy Górniczej.

Policja urządziła obławę na pirata. - W ustaleniu dokładnego numeru rejestracyjnego volvo i przebiegu zdarzenia bardzo pomogła nam kamera zamontowana w jednym z samochodów - potwierdza podkomisarz Marta Pydych z wodzisławskiej komendy. - Urządzenie zarejestrowało volvo zajeżdżającego drogę. Kierowca został zatrzymany około godzinę po zdarzeniu - dodaje policjantka. Kierowca opla corsy, którem volvo zajechało drogę został przewieziony do szpitala. Tam okazało się, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. W szpitalu pozostała pasażerka opla oraz kierowca forda.


Aktualizacja:
Kierowca opla miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. 63-letni kierowca volvo był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu trwały blisko dwie godziny.


(acz)