środa, 30 września 2020

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

RSS

07.12.2012 09:48 | 20 komentarzy | e

- W związku z rosnącą liczbą skarg mieszkańców powiatu wodzisławskiego na portal www.pobieraczek.pl i inne tego rodzaju portale przekazuję informację Powiatowego Rzecznika Konsumentów  - napisał do nas Wojciech Raczkowski z Biura Rady i Zarządu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od jakiegoś czasu na stronie pobieraczek.pl znajduje się informacja o treści: Podczas 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy (fax, e-mail itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność i koszt umowy zgodnie regulaminem.

W związku z powyższym możliwość unieważnienia umowy przez konsumentów, powołując się na błąd, może nie być uznana za skuteczną. Dlatego przed pierwszym logowaniem się na stronach internetowych należy być szczególnie ostrożnym i zapoznać się najpierw z treścią regulaminu oraz samej strony.

Konsumenci zgłaszają się po poradę często po upływie 3 miesięcy od daty pierwszego logowania, co uniemożliwia także odstąpienie od umowy zawartej na odległość.

Dlatego apelujemy o ostrożność w logowaniu się na stronach internetowych.

Poza tym logując się na stronie internetowej zawiera się umowę cywilnoprawną. Dlatego powinno się podawać prawdziwe dane w celu zawarcia umowy. Jeżeli z Internetu korzystają nasze dzieci, to uczulmy je, że logując się zawierają umowę, która może okazać się płatna. Dlatego niech tego nie robią bez wcześniejszej zgody rodziców.

W przypadku poniesienia szkody przez przedsiębiorcę w związku z np. podaniem nieprawdziwych informacji, czy pobieraniem plików może on wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym do sądu przeciwko użytkownikowi, osobom niepełnoletnim lub ich opiekunom.

Materiał nadesłany przez czytelnika na info@nowiny.pl