Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Gawlina powinien zostać świętym

18.11.2012 15:08 | 15 komentarzy | ma.w

Z okazji 120 rocznicy urodzin arcybiskupa Józefa Feliksa Gawliny w kościele farnym odprawiono okolicznościową mszę. Przyjechał biskup piński Antoni Dziemianko. Po nabożeństwie oficjele i wierni przeszli pod pomnik na Rynku i gdzie złożono wiązanki kwiatów.

Gawlina powinien zostać świętym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wartę przy postumencie pełnili funkcjonariusze Straży Granicznej oraz harcerze. Muzycy z orkiestry Plania odegrali hymn państwowy i melodie patriotyczne. - Arcybiskup Gawlina rozbudzał patriotyzm. Bierzmy za przykład wartości jakie reprezentował - mówił pod pomnikiem ksiądz dziekan Adam Rogalski.

Ryszard Frączek, radny miejski i współorganizator obchodów rocznicy urodzin Kapelana Wojska Polskiego przypomniał fakty z jego życia (obszerny artykuł na ten temat zawiera aktualne wydanie Nowin Raciborskich z 13 listopada). - Był biskupem tułaczem, który nie miał miejsca na świecie - podkreślił. Wartę przy postumencie pełnili funkcjonariusze Straży Granicznej oraz harcerze. - To przykład wielkiego patrioty. Syn ziemi raciborskiej zasługuje na wyniesienie na ołtarze - podsumował Ryszard Frączek.

Ludzie:

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego