Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Pierwszy etap budowy kanalizacji na ukończeniu

29.12.2011 13:19 | 2 komentarze | raj

Pogoda sprzyja więc prace idą pełną parą. Niebawem budowa pierwszych przyłączy, za które mieszkańcy zapłacą z własnej kieszeni. 

Pierwszy etap budowy kanalizacji na ukończeniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy Etap budowy kanalizacji w powiecie wodzisławskim dobiega końca. Na ukończeniu są kontrakty realizowane w Czyżowicach, części Marklowic oraz Radlinie – Obszary i Biertułtowy. W ramach I Etapu powstanie ponad 23 km sieci kanalizacji sanitarnej. Już wiosną pierwsi mieszkańcy będą mogli podłączyć się do nowowybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej. O możliwości podłączenia do nowo wybudowanej sieci każdy mieszkaniec zostanie poinformowany pisemnie. Za przyłącze będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Budowa przyłączy kanalizacyjnych w celu podłączenia się do sieci jest możliwa dopiero po uzyskaniu przez wodzisławskie Wodociągi pozwolenia na użytkowanie.

Na początku roku 2012 zostaną zorganizowane spotkania z mieszkańcami Marklowic, Radlina i Czyżowic, na których przybliżona zostanie procedura przyłączenia do nowopowstałej sieci. O datach i miejscach w których zostaną zorganizowane spotkania Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu będzie informować na bieżąco.

Pełną parą ruszył także II Etap robót, który rozpoczął się latem. Do grudnia wybudowano 10,5 km nowej sieci. Prace trwają w Gorzyczkach, Wodzisławiu Śl. – dzielnice Nowe Miasto, Stare Miasto, Jedłownik, Karkoszka oraz Radlin II (cz. 2 – od ronda do granicy z Radlinem), Radlinie – Reden i Wypandów oraz w pozostałej do zrealizowania części Marklowic. Tak duży postęp prac jest możliwy nie tylko dzięki zaangażowaniu budowlańców, ale przede wszystkim sprzyjającej pogodzie. To nie jedyna dobra informacja dotycząca realizacji projektu.

Po kilku miesiącach zastoju ruszą prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Wodzisławiu w dzielnicy Radlin II (cz. 1 – od ul. Rybnickiej do Remizy). Przypomnijmy, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w maju tego roku wypowiedziało umowę wykonawcy kontraktu. Firma miała wielomiesięczne opóźnienia i zrealizowała jedynie 10% całego zadania. W celu dokończenia prac ogłoszony został nowy przetarg. Otwarcie ofert miało miejsce w połowie listopada. Wpłynęło aż 15 ofert. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum firm Biuro Techniczno-Handlowe EMP-TERMO (lider) z Przeworska oraz Usługowy Zakład Wod-Kan-Gaz Józef Lis (partner) również z Przeworska. Planuje się, iż na początku roku zostanie podpisana umowa z nowym wykonawcą, a wczesną wiosną ponownie ruszą prace na niedokończonej przez dotychczasowego wykonawcę części kontraktu.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.pwik-wodzislaw.pl/jrp lub pod numerem tel. 32 455 26 34 w. 370.

Kanalizacja na terenie powiatu wodzisławskiego budowana jest w ramach Projektu „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim”. Realizowany on jest na terenie czterech gmin: Wodzisław, Radlin, Marklowice i Gorzyce. W sumie do czerwca 2014 roku powstanie 126 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 10 przepompowni. Ponad 12 tys. mieszkańców uzyska możliwość włączenia się do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej.

(raj) PWiK