środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Punkt Informacji Turystycznej na Zamku już działa

09.08.2011 15:25 | 1 komentarz | acz

W sierpniu ruszył Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Jest jednym z 67 punktów informacji turystycznej na Śląsku (34 istniejące i 33 nowe obiekty), które powstały w ramach projektu "Śląski System Informacji Turystycznej", którego liderem jest Śląska Organizacja Turystyczna.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem projektu jest stworzenie sprawnego systemu informacji turystycznej, obejmującego zintegrowaną sieć punktów informacji turystycznej, platformy informatyczne i bazy danych, stworzenie systemu oznakowania obszarów atrakcyjnych turystycznie i przygotowanie oraz dystrybucję bezpłatnych materiałów informacyjno-promocyjnych. Realizacja projektu zostanie zwieńczona systemem informatycznym, który powstanie w 2013 roku.

Informacja Turystyczna na Zamku składa się z dwóch pomieszczeń zlokalizowanych na parterze i pierwszym piętrze budynku bramnego. Oba zostały wyposażone w jednolity sprzęt: biurowy (regały, stoły, biurka, kontuary), ekspozycyjny (stojaki i gabloty) i elektroniczny (komputery, telefony, faks, sprzęt audio-video). Łączna wartość wyposażenia wynosi około 80 tysięcy złotych.

Turyści mogą uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych naszego regionu, jak również województwa śląskiego, otrzymać materiały promocyjno-informacyjne oraz skorzystać z dwóch ogólnodostępnych stanowisk komputerowych. W punkcie można także zakupić publikacje dot. ziemi raciborskiej.

W przyszłym roku punkt informacji turystycznej zostanie doposażony w wewnętrzny i zewnętrzny infokiosk.


Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu
ul. Zamkowa 1, Racibórz

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek: 09.00-16.00
Sobota –niedziela, święta: 10.00-16.00

tel. 32 700 60 50 wewn. 105 lub 32 700 60 52
faks 32 700 60 50 wewn. 106

Projekt "Śląski System Informacji Turystycznej" obejmuje także trzy inne punkty informacji w powiecie raciborskim:
- Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej;
- Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach;
- Gminne Centrum Informacji w Rudniku.

SP