Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Sala gimnastyczna pęka

04.12.2008 20:38 | 0 komentarzy |
Samorządowi z Rudnika przyjdzie zrezygnować z budowy boiska Orlik, bo w fatalnym stanie jest sala gimnastyczna w Grzegorzowicach. Gmina będzie musiała budować nową, podobną do tej jaka powstaje w Pawłowie.
Sala gimnastyczna pęka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa wyszła na posiedzeniu komisji komunalnej Rady Gminy. Jak przekazał jej szef Stanisław Janik, wstępne ekspertyzy techniczne budynku gdzie ćwiczą dzieci i młodzież z Grzegorzowic, wykazują zły stan obiektu (jak mówił Janik: całość siada, widoczne są pęknięcia na ścianach). Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego może wkrótce zdecydować o zamknięciu sali gimnastycznej, obok której znajdują się przedszkole i zaplecze mieszkalno-socjalne.

Te wieści weryfikują plany sportowych inwestycji Rudnika. Gminę wpisano na listę chętnych  do budowy boiska ze sztuczną trawą, w ramach rządowego programu Orlik. Jak mówił wójt Alojzy Pieruszka na jednej z ostatnich sesji, na listę tę niełatwo się dostać, a w przypadku rezygnacji - nie sposób już wrócić. Wobec sypiącej się sali trzeba rozważyć nowy wydatek. - W Pietrowicach zbudowali Orlika za 1,1 mln zł. Na podmokłym terenie Grzegorzowic taka inwestycja będzie jeszcze droższa. Klub i tak nie będzie korzystał z boiska o orlikowych rozmiarach, a budowa sali może okazać się koniecznością - mówił na sesji wójt. Grzegorzowice mają drugą co do wielkości szkołę w gminie. Uczniom bez sali przyjdzie ćwiczyć na korytarzach.

Decyzja nadzoru ma zapaść "na dniach". Sądząc z tonu w jakim wypowiadali się samorządowcy na sesji oraz ich zainteresowania projektem sali powstającej w Pawłowie (jej koszt to ok. 1,6 mln zł) można przypuszczać, że w Grzegorzowicach ruszy w przyszłym roku budowa.

(m)