Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Rekrutacje do szkół podstawowych ruszą w marcu

28.01.2021 12:49 | 0 komentarzy | AgaKa

15 marca o godz. 8.00 startuje nabór do wodzisławskich szkół podstawowych. Potrwa on do 29 marca, do godz. 15.00. Nabory będą dotyczyć przyjęć do szkół podstawowych, klas sportowych, oddziałów dwujęzycznych i będą odbywały się drogą elektroniczną.

Rekrutacje do szkół podstawowych ruszą w marcu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeżeli rodzic chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie, w którym mieszka, wystarczy, że wypełniony formularz zgłoszenia wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania złoży w sekretariacie szkoły obwodowej w ogłoszonym terminie. W tym przypadku dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu. Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły, na wniosek rodziców, mogą być przyjęci do pierwszej klasy po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący.

Wiadomość o tym, czy dziecko znalazło się na liście kandydatów zakwalifikowanych przez komisję rekrutacyjną, ma być znana 19 kwietnia o godz. 13.00. W przypadku oddziałów dwujęzycznych będzie to 28 czerwca o godz. 13.00.