Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Rydułtowy z najlepszą obsługą przedsiębiorców

22.12.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

RYDUŁTOWY Na podstawie badań przeprowadzonych przez Instytut Przedsiębiorstwa SGH w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu „Gmina na 5!”. Wśród 8 laureatów tytułu „Złota Gmina na 5” znalazły się Rydułtowy.

Rydułtowy z najlepszą obsługą przedsiębiorców
Tytuł „Gmina na 5” przyznawany jest corocznie przez niezależne grono badaczy – studentów Szkoły Głównej Handlowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rydułtowy kolejny raz zostały wyróżnione w niezależnym konkursie. – Wyróżnieni zostaliśmy po raz czwarty z rzędu. W zeszłym roku zostaliśmy "Złotą Gminą na 5!". W tym roku sukces został powtórzony. Jako jedna z nielicznych gmin po raz wtóry sięgnęliśmy po tytuł – informuje Bogumiła Szulc z Urzędu Miasta Rydułtowy.

Tytuł „Gmina na 5” przyznawany jest corocznie przez niezależne grono badaczy – studentów Szkoły Głównej Handlowej. Ranking gmin został stworzony na podstawie zmiennych, które mają znaczący wpływ na decyzję przedsiębiorcy bądź inwestora o wyborze danej gminy na miejsce działalności lub ulokowania kapitału. Kryteria wzięte pod uwagę pokazują, czy poszczególne gminy propagują rozwój przedsiębiorczości i są przyjazne dla biznesu.

Organizatorzy rankingu sprawdzili strony internetowe gmin, a także wcielili się w „tajemniczego przedsiębiorcę” w kontakcie z urzędami. Dzięki temu niczego nieświadomi urzędnicy po prostu robili swoje. – Autorzy raportu zaznaczają, że rok 2020 był dla polskich gmin rokiem szczególnym. To czas zmian, w którym wiele z samorządów doświadczyło nowych wyzwań, to jest czas swoistego egzaminu. Kapituła badała narzędzia, którymi współpracujemy z inwestorami i otoczeniem biznesu aby pozyskiwać kolejne inwestycje i miejsca pracy w naszym mieście. Dziękujemy serdecznie całemu zespołowi w urzędzie i jednostkach za świetną pracę – podkreśla Bogumiła Szulc. Wśród wyróżnionych w tym roku znalazły się również: Gdańsk, Poznań, Toruń, Człuchów, Poniatowa, Warszawa Ochota oraz Warszawa Targówek.

(ska)