Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Ozdrowieńcy ze Straży Granicznej oddali osocze

11.12.2020 14:40 | 0 komentarzy | ż

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu z komendantem Adamem Jopkiem na czele oddali osocze zawierające przeciwciała pomocne w zwalczaniu Sars-CoV-2.

Ozdrowieńcy ze Straży Granicznej oddali osocze
Na zdjęciu od lewej: płk SG Adam Jopek - Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, Gizela Kowol - Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Beata Wysoczańska-Skroban - Kierownik Działu Dawców i Pobierania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, ppłk SG Jerzy Łukasik - Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej od wielu lat współpracują z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. 11 grudnia kolejna grupa funkcjonariuszy na czele z Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Adamem Jopkiem oraz Komendantem Placówki Straży Granicznej w Opolu ppłk. SG Jerzym Łukasikiem oddała swoje osocze w RCKiK w Raciborzu.

Na terenie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej działa klub HDK PCK „Nasza Opolska Krew”, który funkcjonuje przy Placówce Straży Granicznej w Opolu.

Funkcjonariusze ŚlOSG oprócz osocza oddają także regularnie krew. Wśród nas jest wielu honorowych dawców krwi. Pomagamy również w ten sposób ratować ludzkie zdrowie i życie.

źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu, oprac. ż