Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Mszańska i Turska już przejezdne. Droga jest równa jak stół

09.11.2020 17:09 | 1 komentarz | juk

Po dziurach i nierównościach, a także drogowcach na około 2-kilometrowym odcinku drogi łączącym Wodzisław Śl. z Mszaną nie ma już śladu. Jezdnia została gruntownie wyremontowana.

Mszańska i Turska już przejezdne. Droga jest równa jak stół
Ulice: Mszańska w Wodzisławiu Śl. i Turska w Mszanie są już przejezdne.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początek tygodnia dobra informacja dla kierowców. Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. od dzisiaj (9.11) oficjalnie udrożniono ruch na ulicach Mszańskiej w Wodzisławiu Śl. i Turskiej w Mszanie. Oznacza to, że kierowcy mogą już bezpiecznie jeździć po zmodernizowanych drogach.

Zakończona inwestycja obejmowała kompleksową modernizację około 2 km odcinka drogi od skrzyżowania ul. Mszańskiej z Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. do skrzyżowania ul. Turskiej z Skrzyszowską w Mszanie. W ramach zadania przebudowano i wybudowano m.in.: 1,5 km chodników, 10 miejsc postojowych oraz 2 zatoki autobusowe. Dodatkowo powstało odwodnienie drogi oraz brakujące oświetlenie jezdni. W ramach robót przygotowawczych i wykończeniowych wzmocniono też skarpę nasypu płytami ażurowymi oraz zabezpieczono sieci gazową, energetyczną i teletechniczną. Obniżono także niweletę drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Czarnieckiego do posesji nr 1A (na miejscu byłego wiaduktu drogowego).

Przypomnijmy, że powiat wodzisławski pozyskał prawie 4,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na przebudowę ul. Mszańskiej w Wodzisławiu Śl. i Turskiej w Mszanie. Początkowo inwestycja miała być dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Lepsze warunki finansowe w ramach projektu unijnego spowodowały, że zarząd powiatu zdecydował jednak o rezygnacji ze wsparcia Funduszu i o skorzystaniu z dofinansowania unijnego. - Dzięki powstałym oszczędnościom możliwa była również przebudowa skrzyżowania ulic: Mszańskiej, Turskiej, Skrzyszowskiej i Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl., zwanego "skrzyżowaniem pięciu dróg" - przypomina Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa.