Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Osiedle Karola wkrótce z ciepłociągiem

10.10.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

RYDUŁTOWY W przetargu na podłączenie do ciepłociągu 9 budynków na terenie Osiedla Karola złożono trzy oferty. Obecnie są sprawdzane przez urzędników, a prace na osiedlu są już bardzo zaawansowane.

Osiedle Karola wkrótce z ciepłociągiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Termomodernizacja i podłączenie do ciepłociągu budynków na Osiedlu Karola to kolejny etap prac w tym miejscu. – Wykonawca robót, firma Celmar spółka z o.o. z Bytomia, wykonuje ogrodzenie przy budynkach mieszkalnych. Została ułożona nawierzchnia z kostki betonowej na wszystkich drogach wewnętrznych oraz ukształtowanie terenu przy budynkach. Układana jest nawierzchnia z kostki betonowej na drodze od ulicy Bema w kierunku budynku nr 21. Wykonano chodniki na placu zabaw i w miejscu integracji społecznej. Zostały wykonane nawierzchnie wylewane poliuretanowe, amortyzujące potencjalny upadek z przyrządów zabawowych – informuje Krzysztof Jędrośka, sekretarz Urzędu Miasta Rydułtowy. Wszystkie elementy na placu zabaw zostały poddane konserwacji. Ta część robót kosztowała 3 mln zł.

Niezależnie od tych prac, firma Szczyrba s.c. z Rogowa wykonuje schody terenowe oraz chodniki. Budowane są fundamenty i ściany fundamentowe pod wiatrołapy przy budynkach nr 20, 11, 15, a wkrótce także schody do budynków 15 i 16. Ten etap inwestycji to koszt 593 tys. zł.

Teraz ocenie urzędników poddawane są z kolei oferty w przetargu na podłączenie ciepłociągu i termomodernizację. To najdroższa część ze wszystkich prac na osiedlu. W wyznaczonym terminie złożono 3 oferty cenowe. Wartości ofert na wykonanie robót budowlanych zawierały się w przedziale od 5 mln 110 tys. zł do 5 mln 764 tys. zł. Wkrótce miasto ma wybrać wykonawcę inwestycji. Zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, budynki 11, 12 i 15 powinny zostać przyłączone do ciepłociągu do końca 2020 roku, natomiast pozostałe budynku do 31 sierpnia 2021 roku.

(ska)