Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Miejski Klub Szachowy w Rybniku brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach 2020

12.08.2020 10:01 | 0 komentarzy | kama

Dziesięć czołowych szachowych drużyn juniorskich z całej Polski przez dziewięć dni w Ustroniu rywalizowało o tytuł najlepszej w 2020 roku. Całe zawody dostarczały niesamowitych emocji, padały niespodziewane wyniki w poszczególnych pojedynkach. Po niezwykle emocjonującej końcówce zawodnicy rybnickiego klubu MKSz Rybnik wywalczyli 3 miejsce. Drużyna grała w składzie Mikołaj Nowak, Honorata Kucharska/Kamil Grochol, Jakub Seemann, Martyna Starosta, Gabriela Króliczek i Helena Kucharska.

Miejski Klub Szachowy w Rybniku brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach 2020
Miejski Klub Szachwoy Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dodatkowo niespełna dwunastoletni Jakub Seemann z niesamowitym wynikiem 8 punktów na 9 zwyciężył 3 szachownicę chłopców do lat 14. Z kolei Martyna Starosta z wynikiem 7 punktów na 9 zajęła 2 miejsce na 4 szachownicy "chłopięcej", a do pierwszego miejsca przy równej ilości zdobytych w partiach punktów zdecydowało zaledwie 0,44 pkt. rankingu średniego przeciwników.

Podziękowania należą się kierownikowi ekipy i zarazem trenerowi Kacprowi Tomaszewskiemu, a także pracującym zdalnie trenerom Marcinowi Krzyżanowskiemu i Aleksandrowi Kachurowi.

Zawody na zlecenie Polskiego Związku Szachowego zorganizował MKSz Rybnik. Zadanie to nie było łatwe w obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem. Kierownik zawodów Waldemar Cieślak i Prezes klubu Paweł Króliczek zadbali o właściwe przeprowadzenie zawodów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, co docenił na ceremonii zakończenia Prezes PZSZACH Radosław Jedynak.

/Materiały prasowe/