środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Patrol

WAŻNE:

Nie chciał mandatu. Wolał dać 270 zł łapówki policjantom

25.05.2020 10:22 | 1 komentarz | juk

47-letni mężczyzna usiłował przekupić policjantów, by uniknąć konsekwencji za naruszenia przepisów ruchu drogowego. Teraz nie dość, że odpowie za popełnione wykroczenia, to dodatkowo tłumaczyć się będzie za przestępstwo korupcyjne.

Nie chciał mandatu. Wolał dać 270 zł łapówki policjantom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek (22.05) chwilę po godz. 7.00 policjanci z ruchu drogowego zatrzymali przy ul. Bogumińskiej w Olzie do kontroli pojazd marki opel astra. Powodem zatrzymania było przekroczenie przez kierowcę dozwolonej prędkość o 24 km/h.

W samochodzie znajdowały się dwie osoby, gdzie jedna z nich nie korzystała z pasów bezpieczeństwa. Z kolei 47-letni kierujący, już na początku kontroli poinformował mundurowych, że nie ma prawa jazdy, ponieważ zapomniał dokumentu. Mundurowi ujawnili także, że naklejka homologacyjna na szybie ma inny numer rejestracyjny niż tablica. - Podczas sprawdzania mężczyzn w policyjnych bazach danych okazało się, że 47-letni kierowca okłamał policjantów, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z powyższym poinformowano kierowcę i pasażera, że zostaną na nich nałożone mandaty karne - relacjonuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Kiedy mundurowi wrócili do radiowozu, po chwili podszedł do niego również kierowca opla. - Zapytał, czy nie dałoby się tego jakoś inaczej załatwić, tak żeby nie było żadnego problemu. Poinformował policjantów, że razem z kolegą nazbierali 270 zł i zapytał, czy nie można by było tego zrobić tak, że żadnej kontroli nie było i się nie widzieli. Po tych słowach mundurowi poinformowali mężczyznę, że ta propozycja jest przestępstwem, ale ten nie dawał za wygraną i prosił, żeby stróże prawa wzięli te pieniądze i puścili ich do domu - mówi rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że policjanci nie dali się przekupić i zatrzymali 47-latka w związku z wręczeniem łapówki. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za próbę skorumpowania mundurowych grozi mu do 8 lat więzienia.