Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Przełom w szkolnictwie wyższym na Śląsku. W PWSZ Racibórz obrona prac dyplomowych on-line

06.04.2020 21:52 | 1 komentarz | ma.w

Studenci PWSZ w Raciborzu bronili 6 kwietnia prace inżynierskie. Obrony odbyły się wirtualnie. Ośmiu absolwentów kierunku Architektura zdawało egzamin inżynierski. Bronili prace dyplomowe... w domu, przed monitorami komputerów. To pierwsze takie obrony w historii uczelni i przełomowe wydarzenie wśród instytucji szkolnictwa wyższego na Śląsku.

Przełom w szkolnictwie wyższym na Śląsku. W PWSZ Racibórz obrona prac dyplomowych on-line
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aby mieć pewność co do ważności egzaminu dyplomowego oraz przeprowadzeniu obron w trybie zdalnym, władze PWSZ w Raciborzu po weryfikacji ustawy o szkolnictwie wyższym oraz innych obowiązujących przepisów prawa, a także ustaleniu możliwości technicznych zaproponowały taką formę egzaminu dyplomowego swoim studentom. Wydano stosowne zarządzenie 49/2020 z dnia 1 kwietnia 2020 r., dotyczące ustalenia warunków przystąpienia do egzaminu dyplomowego w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 co stworzyło podstawy przeprowadzenie procesu dyplomowania w trybie zdalnym.

- Obrona pracy dyplomowej przeprowadzona zdalnie ma taką samą rangę i powagę, jak obrona tradycyjna, kontaktowa. Członkowie komisji egzaminacyjnej połączyli się w systemie wideokonferencji, o ustalonej w harmonogramie obron godzinie - informuje Joanna Sokołowska - Moskwiak z PWSZ.

Zaproszenie na egzamin dyplomowy zostało wysyłane punktualnie zgodnie z harmonogramem przez przewodniczącego komisji i skierowane bezpośrednio do Dyplomanta. Student w pierwszej części przystępuje do egzaminu, losując pytania z całego programu studiów, a następnie jest czas na zaprezentowanie projektu inżynierskiego udostępnionego na ekranie współdzielonym oraz na pytania i dyskusję.

Ludzie:

Joanna Sokołowska - Moskwiak

Joanna Sokołowska - Moskwiak

Dyrektor Instytutu Architektury PWSZ Racibórz