środa, 29 stycznia 2020

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Spadek wodzisławskich liceów i techników w ogólnopolskim rankingu szkół

15.01.2020 07:00 | 5 komentarzy | juk

Na ten moment czekają nauczyciele, dyrektorzy i uczniowie szkół. Właśnie ogłoszono wyniki 22. rankingu „Perspektyw”. Jak wypadły wodzisławskie szkoły średnie? Okazuje się, że w większości odnotowały spadki w porównaniu do zeszłorocznego zestawienia.

Spadek wodzisławskich liceów i techników w ogólnopolskim rankingu szkół
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Miesięcznik „Perspektywy” jak co roku opublikował ogólnopolskie zestawienie najlepszych szkół średnich. „Nasz ranking to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół, sprawdzanie ich sukcesów i słabszych stron, wyników na tle konkurencji” – czytamy na stronie internetowej gazety. Tamtejsi dziennikarze analizowali wyniki 2085 liceów ogólnokształcących oraz 1728 techników na terenie całego kraju. W efekcie powstała lista 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników. W zestawieniu prócz wodzisławskich placówek nie pojawiły się inne z terenu powiatu wodzisławskiego.

Najlepsze licea

Najlepszą szkołą z powiatu wodzisławskiego w kategorii liceów zostało Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Szkoła zajęła 228. miejsce. W latach poprzednich nie była uwzględniana w rankingu. Na 338. miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcące. To wyraźny skok, ponieważ w 2019 r. szkoła zajęła 453. miejsce. II Liceum Ogólnokształcące w ZSP uplasowało się na 657. miejscu i odnotowało spory spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy zajęło 421. miejsce. Na liście szkół znalazło się też Liceum Plastyczne, niestety odnotowało ono spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem i znalazło się w grupie szkół 1000+.

Technika ze spadkami

W rankingu techników również nie zabrakło placówek z naszego regionu. Na najwyższym 190. miejscu sklasyfikowano Technikum nr 3. Szkoła odnotowała wyraźny spadek, ponieważ rok temu znalazła się na miejscu 94. Spory spadek zanotowało też Technikum nr 1. W najnowszym rankingu plasuje się na 424. miejscu. Rok temu było znacznie wyżej, bo na 168. Niewielki spadek zaliczyło też Technikum nr 2. Na najnowszej liście jest 425. W 2019 było na 398. pozycji.