Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Patrol

Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków

16.09.2019 10:29 | 0 komentarzy | acz

Liczącą prawie 30 krzewów plantację konopi oraz niecały kilogram ściętych już roślin przejęła grupa śledcza z przedstawicielami Wydziału ds. Narkotyków KWP w Katowicach, oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Gliwicach. 

Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci zajmujący się zwalczaniem narkobiznesu zlokalizowanie miejsca uprawy konopi indyjskich, a także wytypowali, namierzyli i zatrzymali „plantatora”. Okazał się nim 36-letni gliwiczanin. 10 września po godz. 18.00 przystąpiono do działań.

Śledczy odkryli plantację na polach w pobliżu dzielnicy Bojków. W specjalnym namiocie uprawnym rosło 29 roślin. Na miejscu, zatrzymano też właściciela, który zajęty był...podlewaniem roślin. Kryminalni zabezpieczyli wszystkie krzewy, osprzęt służący do ich uprawy oraz prawie kilogram ściętych i przygotowanych do suszenia roślin. Zatrzymany mężczyzna zamieszkiwał w innym rejonie miasta. Podczas przeszukania jego mieszkaniu stróże prawa znaleźli gotówkę w kwocie 22 tys. złotych, które zabezpieczyli na poczet przyszłej kary. Gliwiczanin usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz uczynienia sobie z procederu źródła dochodu. To przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z gliwickiej komendy miejskiej.
(acz)