środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Pracownia Przyszłości znów rusza z pomocą. Wsparcia potrzebuje mała Zosia

23.08.2019 17:36 | 3 komentarze | mad

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu będą mogli pomóc. Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne "Pracownia Przyszłości" przygotowuje kolejną edycję festiwalu "Raciborzanin - to brzmi dumnie".

Pracownia Przyszłości znów rusza z pomocą. Wsparcia potrzebuje mała Zosia
Kadr z zeszłorocznej edycji festiwalu "Raciborzanin - to brzmi dumnie". Na zdjęciu Aneta Jurczyk i Tomasz Kuryłowicz ze Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego "Pracownia Przyszłości"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

3 tys. zł od Tesco

Po raz drugi raciborskiemu Stowarzyszeniu Artystyczno-Społecznemu "Pracownia Przyszłości" udało się pozyskać wsparcie finansowe od Tesco w ramach programu "Decydujesz, pomagamy" na organizację festiwalu "Raciborzanin - to brzmi dumnie". - Spośród trzech projektów zajęliśmy drugie miejsce, zyskując tym samym dofinansowanie w wysokości 3 tys. złotych, dzięki któremu zorganizujemy drugą już edycję festiwalu – cieszy się Aneta Jurczyk.

Program "Decydujesz, pomagamy" wspiera społeczności lokalne w działaniach, mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów (Racibórz i Radlin znalazły się w mikroregionie 113). W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie. To klienci sklepów Tesco zadecydowali, która z trzech organizacji powinna dostać grant w wysokości 5 000 zł, 3 000zł lub 1 000zł.*

Zbiórka dla Zosi

Tegoroczna edycja festiwalu "Raciborzanin - to brzmi dumnie" odbędzie się 15 września w godzinach 16.00-21.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. - Uczestników czekają liczne atrakcje organizowane we współpracy z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami, zatem wydarzenie to będzie świetną okazją do rodzinnego spędzenia wolnego czasu, świetnie się bawiąc, a jednocześnie pomagając – mówią organizatorzy. 

Wydarzenie będzie miało również wymiar charytatywny. Podczas tegorocznej edycji przeprowadzona zostanie zbiórka na Zosię, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem. - Historie osób, którym pomagamy, są poruszające. Zwłaszcza gdy dotyczą one najmłodszych, którzy już od pierwszych chwil życia mają dużo bardziej pod górkę, niż powinni albo gdy spędzają większość swojego czasu już od swoich pierwszych chwil na szpitalnym oddziale zamiast w domu – zauważa Aneta Jurczyk.

Obecnie na Facebooku stowarzyszenia trwa również licytacja przeróżnych rzeczy. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na leczenie dziewczynki. Szczegóły TUTAJ. Pieniądze zbierane będą również w trakcie Mini RAFAKO Półmaraton (więcej TUTAJ).


*Oprócz Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego "Pracownia Przyszłości" wsparcie w ramach mikroregionu 113 trafiło do: Stowarzyszenia Przy Dziupli z Wodzisławia Śląskiego na zajęcia teatralne i filmowe dla osób pochodzących ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na niepełnosprawność bądź uzależnienia (3 miejsce - 1000 zł). A także do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat w Raciborzu na projekt zwiększający możliwości działania w obronie zwierząt poprzez ratowanie pokrzywdzonych, skrajnie zaniedbanych zwierzaków oraz promowanie działań prozwierzęcych. Priorytetem jest leczenie czworonogów, którym człowiek zgotował piekło (1 miejsce - 5000 zł).