Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

W tej strefie piesi mają pierwszeństwo przed samochodami

17.08.2019 07:00 | 3 komentarze | juk

Od 7 sierpnia na całej długości ul. Kormoranów w Marklowicach zmieniono organizację ruchu. Gmina wprowadziła tam strefę zamieszkania, co oznacza, że na tym obszarze obowiązywać będą szczególne zasady.

W tej strefie piesi mają pierwszeństwo przed samochodami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marklowiccy włodarze przypominają, że zgodnie z przepisami w tym obszarze obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, zakaz postoju poza wyznaczonymi miejscami, ale przede wszystkim większe uprawnienia zyskują piesi. Mogą oni korzystać z całej szerokości drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Z kolei dzieci do 7 lat mają możliwość korzystania z drogi bez opieki osoby starszej.

Wprowadzenie drogowych ograniczeń ma na celu uspokojenie tamtejszego ruchu. Wynika również z wniosków marklowickich radnych. Co sądzą o zmianach sami mieszkańcy ul. Kormoranów? Zapytaliśmy kilu z nich. - Dobrze, że władze gminy coś w tym zakresie robią - podkreślają. - Czy to będzie bicz na niezdyscyplinowanych kierowców, którzy ze znaczną szybkością poruszają się naszą ulicą? Miejmy nadzieję, że tak - mówi pani Agata.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że choć piesi teoretycznie są w strefie zamieszkania bardziej chronieni prawnie, to jednak zdrowego rozsądku nic nie zastąpi.

(juk)