Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Kolejne pamiątki po rodzinie von Ratibor trafiły na Zamek Piastowski

10.07.2019 08:07 | 1 komentarz | d

Pod koniec czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu wzbogacił się o nowe eksponaty, związane z rodziną von Ratibor – właścicielami zamku do 1945 roku. Pamiątki do Raciborza przywiózł Andreas Rim, mieszkający od wielu lat w Niemczech.

Kolejne pamiątki po rodzinie von Ratibor trafiły na Zamek Piastowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Podarowane przedmioty to: przepiękny porcelanowy talerz z manufaktury Werksverkauf - Porzellanmanufaktur FÜRSTENBERG. Manufaktura ta, od wielu lat wykonuje m.in. specjalne serie serwisów do kawy o nazwie "Schloss Corvey", gdzie mieści się obecnie siedziba książąt von Ratibor. Są też dwie książki, pierwsza "Welterbe Corvey. Schloss-Kirche-Museum" - to najnowsza publikacja opisująca dzieje rodziny książęcej. Druga to "GRAFENEGG. Schloss und Parkführer" opisuje zamek Grafenegg, jego mieszkańców oraz zamkowy park. Ponadto dwie pocztówki - jedna z wizerunkiem zamku w Corvey a druga z zamkiem w Grafenegg, którego obecnie właścicielem jest Tassilo Ferdinand Metternich-Sandor. Są też dwa zdjęcia. Na jednym z nich widoczny jest Wiktor II Amadeusz 2. Herzog von Ratibor, 2. Fürst von Corvey, Prinz zu Hohenlohe-Schillingsfürst a na drugim Tassilo Ferdinand Metternich-Sandor wraz z małżonką. Tassilo, to brat Wiktora V Marcina Metternich-Sándor 5.Herzog von Ratibor, 5.Fürst von Corvey, Prinz zu Hohenlohe-Schillingsfürst-Breunner-Enkervoith – informuje Grzegorz Nowak z Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Zainteresowanych zobaczeniem tych eksponatów Zamek Piastowski zaprasza codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. - Zainteresowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl – zaznacza G. Nowak.

Przypomnijmy, od lutego 2014 roku na Zamku funkcjonuje stała wystawa "Książęta von Ratibor". Do dziś tytułują się książętami raciborskimi, choć nie mają już w naszym powiecie żadnych dóbr ziemskich. Zapisali wspaniałe karty w historii Rud i Raciborza.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. (d).