Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Patrol

Święto policji w Wodzisławiu. Awanse i wyróżnienia

08.07.2019 11:00 | 2 komentarze | mak

W piątek 5 lipca w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się wodzisławskie obchody święta policji. W tym roku miały charakter szczególny, ponieważ przypadają w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Święto policji w Wodzisławiu. Awanse i wyróżnienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie ceremonii policjanci z garnizonu wodzisławskiego otrzymali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Jarosława Grudzińskiego akty mianowania na wyższe stopnie. Pracownicy cywilni z kolei otrzymali wyróżnienia za sumienną i rzetelną pracę.

W tym roku awansowało 74 funkcjonariuszy wodzisławskiej komendy, z czego w drodze szczególnych zasług przedterminowo awansowano trzech policjantów.

Następnie na scenę zaproszono przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Michała Szczęśniaka, który w towarzystwie przewodniczącego Zarządu Terenowego wręczył odznaczenia sześciu policjantom wodzisławskiej komendy. Podczas uroczystości w sposób szczególny generał Justyński wyróżnił także zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Grzegorza Matuszka za uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk społecznych.

Po uroczystej dekoracji do zgromadzonych na sali policjantów zwrócił się starosta Leszek Bizoń, który zabrał głos w imieniu wszystkich samorządowców z powiatu wodzisławskiego. – Bycie policjantem to niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt, ale i ogromny obowiązek, ponieważ jesteście elitą tego kraju, a obywatele oczekują waszego profesjonalizmu i kryształowej postawy. Życzę wam zatem, aby wasz trud i zaangażowanie znajdowały zawsze uznanie ze strony mieszkańców, a policyjny mundur stale cieszył się należytym szacunkiem – powiedział.