Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

Lenk o Sokołowskiej: szkoda dobrego urzędnika

02.07.2019 13:33 | 6 komentarzy | ma.w

- Jestem zaskoczony tą decyzją. Przypuszczam, że Ela pójdzie do sądu pracy, bo nie znajduję podstaw do odwołania jej z urzędu. Była szefową wydziału ponad 20 lat, to nie był łatwy partner, ale jeden z najlepszych fachowców, jakich kojarzę i to nie tylko w raciborskim samorządzie - skomentował dla Nowin były prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

Lenk o Sokołowskiej: szkoda dobrego urzędnika
Radny Raciborza Mirosław Lenk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kiedy Lenk zaczynał pracę w urzędzie miasta, w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, E. Sokołowska nie była jeszcze naczelniczką, ale miała już za sobą wieloletnią praktykę z zakresu geodezji i gospodarki gruntami. Na stanowisku szefa wydziału zastąpiła Konrada Gorzalnika i była naczelniczką do końca czerwca 2019 roku. - Miewała pod górkę z moim zastępcą, a wcześniej z Adamem Hajdukiem, ale nikt nigdy nie pomyślał, żeby pozbywać się tej klasy specjalisty - wyznaje Mirosław Lenk.

Były prezydent zaznacza, że udane sprzedaże terenów inwestycyjnych przy Bartka Lasoty i w Strefie Ekonomicznej to w głównej mierze zasługa pracy Sokołowskiej. - Ostatnią kadencję przepracowaliśmy razem, choć resortowo podlegała Irenie Żylak. Podkreślę, że po tym okresie cenię ją jeszcze bardziej niż wcześniej - mówi Lenk.

- To błędna decyzja. Szkoda dobrego urzędnika. Trudno będzie zastąpić panią naczelnik - uważa Mirosław Lenk

Według radnego Razem dla Raciborza znalezienie solidnego następcy Elżbiety Sokołowskiej będzie bardzo trudne w obecnych realiach rynku pracy. - Ela ma sporo werwy, nie patrzyłbym na metrykę. Jeszcze wiele lata mogłaby pracować na rzecz miasta. To jest specjalistka, której inne urzędy nam pozazdrościły. Nie zdziwię się, gdy zatrudni ją inny samorząd - twierdzi M. Lenk.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.