Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Dni Wodzisławia bez sztucznych ogni. Dlaczego?

22.05.2019 10:56 | 20 komentarzy | mak

Dni Wodzisławia odbędą się bez tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Tak zadecydowali włodarze po sugestiach i prośbach ze strony mieszkańców. Wodzisławianie nawoływali do rezygnacji ze sztucznych ogni ze względu na dobro zwierząt.

Dni Wodzisławia bez sztucznych ogni. Dlaczego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tej pory tradycją był pokaz kolorowych i głośnych fajerwerków na finał Dni Wodzisławia. Ale koniec z tym. - Rzeczywiście, rezygnujemy z pokazu sztucznych ogni - potwierdza rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl. Anna Szweda-Piguła.

Taka decyzja zapadła ze względu na dobro i bezpieczeństwo zwierząt. Nie od dziś wiadomo, że huki i rozbłyski powodują u nich ogromny stres, czasem nawet poważne konsekwencje zdrowotne. - Wielu mieszkańców apelowało, by nie stresować zwierząt kilkuminutowym pokazem. Przychylamy się do tych słusznych wniosków - podkreśla pani rzecznik.

Wiadomo też, że pokaz sztucznych ogni to kosztowne przedsięwzięcie. A środki można wykorzystać inaczej. - Tak naprawdę kwota, którą przeznaczylibyśmy na kilkuminutowy pokaz, pozwala zaplanować kilka godzin aktywności dla dzieci 7 czerwca - zaznacza Anna Szweda-Piguła. Bo przypomnijmy, że właśnie 7 czerwca - w ramach Dni Wodzisławia - odbędą się wesołe zabawy dla wszystkich pokoleń na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

A co zamiast sztucznych ogni na finał Dni Wodzisławia? Wodzisławscy urzędnicy na razie nie chcą zdradzać szczegółów. Ma to być niespodzianka z głośnym "Sto lat" w roli głównej. Tegoroczne Dni Wodzisławia (7-9 czerwca) będą miały charakter jubileuszu - odbędą się po raz pięćdziesiąty.