Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Dni Raciborza 2019 [PROGRAM]

09.05.2019 17:59 | 12 komentarzy | d
Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:23

- Tegoroczne Dni Miasta będą obfitować w szereg atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą gwiazdą będzie zespół KULT, który wystąpi na Zamku Piastowskim 14 czerwca – przekazuje magistrat.

Dni Raciborza 2019 [PROGRAM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Świętować będziemy przez ponad 2 tygodnie. Rozpoczniemy koncertem Wielkich Raciborzan, będącym również uczczeniem 30-lecia pracy artystycznej Andrzeja Rosoła. W pierwszy weekend czerwca spotkamy się na Rynku Raciborskim na Jarmarku św. Marcelego, podczas którego będzie można zobaczyć spektakl „Po drugiej stronie lustra” z udziałem SKAZY i tancerzy ze szkoły artystycznej w Hlucinie. Ponadto wystąpią artyści cyrkowi z Czech z widowiskiem „OnTheRoad” i kapela Lipka.

8 czerwca feerią barw zaleje nasze miasto Śląsk Kraina Wielu Kultur. Po raz drugi zapraszamy również na Raciborską Noc Świętojańską do Parku im. Miasta Roth. W ten sam weekend w Arboretum Bramy Morawskiej odbywać się będzie się X Raciborski Festiwal Średniowieczny

Zasadnicza część obchodów  święta naszego miasta odbędzie się na Zamku Piastowskim w dniach  14 i 15 czerwca. W piątek wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny rockowej, zespół Kult z charyzmatycznym Kazikiem Staszewskim. Przed nimi usłyszymy również rockową pochodzącą z czeskiego Cieszyna kapelę Glayzy. W sobotę przed południem tradycyjnie Z Raciborza do Kędzierzyna Koźla wystartuje Pływadło, tym razem pod hasłem „Od 20 lat malujemy Odrą świat”. W tym samym czasie na Zamku Piastowskim odbędzie się Festiwal Przedsiębiorczości, podczas którego m.in. będzie można wyprodukować energorowerem sok, zasmakować lodów mistrza Polski, czy skorzystać z symulatora wirtualnej rzeczywistości – skoczyć z deski i polecieć lotnią. Zaprezentują się też innowacyjne raciborskie przedsiębiorstwa oraz odbędą się targi pracy i edukacji.

Nie zapominamy o najmłodszych raciborzanach. W sobotę o godz. 15.30 zapraszamy ich wraz rodzicami na animacje z Ciocią Klocią: rozgrywki sportowe, strzelanie z mega proc, balonowe cuda zamykanie w bańce, łapanie rybek, rurowe konstrukcje a po nich na wspaniałą muzyczną podróż po wierszach Brzechwy z Wesołą Ferajną Berniego, która przygotowała również konkursy tematyczne. Od 10.00 do 22.00 przed budynkiem biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 będzie można spróbować swoich sił podczas I Raciborskiego Festiwalu Gier Planszowych.

Po południu zagra znana wszystkim raciborzanom Orkiestra Dęta Plania prowadzona przez Władysława Mołdrzyka. O 18.30 zapraszamy na pochodzący z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego kabaret Jurki. Po nich porządną dawkę energii dostarczy nam jeden z najlepiej brzmiących coverowych bandów w Polsce Juicy Pop. Na zakończenie głównych obchodów zapraszamy wszystkich na potańcówkę do późnych godzin nocnych z evergreenowym big bandem Kurcbend.

W niedzielę w samo południe tradycyjnie nastąpi Intronizacja Króla Kurkowego w raciborskim Muzeum, a po południu zapraszamy na Zamek Piastowski na Święto Powiatu Raciborskiego, w ramach którego zaprezentują się raciborskie gminy, a mocnym punktem programu będzie występ zespołu Krzikopa.

*Bilety na 14.06 w cenie 5 zł (dorośli), 1 zł (dzieci do 12 lat) do nabycia w kasach RCK lub internetowo na stronie www.biletyna.pl oraz na Zamku Piastowskim w dniu koncertu od godz. 16.00. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

źródło: UM Racibórz, opr. (d).