środa, 20 listopada 2019

imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

RSS

Województwo dołoży do remontu Jastrzębskiej! Ponad 55 mln zł

17.04.2019 13:03 | 3 komentarze | mak

Remont DW 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim i Wodzisławskiej w Mszanie to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. I to właśnie ZDW jesienią ubiegłego roku ogłosił przetarg na tę kosztowną inwestycję. Pojawiły się jednak problemy z finansowaniem zadania.

Województwo dołoży do remontu Jastrzębskiej! Ponad 55 mln zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pod koniec marca dotarła do nas niepokojąca informacja z Katowic. Do przetargu na remont DW 933 zgłosiło się czterech wykonawców. Niestety wszystkie oferty znacznie przewyższały środki, które ZDW zabezpieczył w budżecie na realizację tego ważnego dla nas zadania. W sumie na cały remont brakło ponad 55 mln zł. Na remont odcinka w Wodzisławiu i Mszanie około 25 mln zł. Sytuacja zrobiła się bardzo niepewna – mówi Mieczysław Kieca, prezydent miasta.

Możliwości w takim momencie są dwie. Albo obecny przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony ponownie, albo konieczne jest dołożenie środków przez władze województwa. - Mamy solidne podstawy, by móc stwierdzić, że zapowiadany remont DW 933 odbędzie się zgodnie z założeniami - przekazują wodzisławscy urzędnicy. 15 kwietnia Sejmik Województwa Śląskiego podjął bardzo ważną dla nas decyzję. Głosami 24 radnych uchwalono zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej województwa. Część tych zmian dotyczy właśnie losów remontu ul. Jastrzębskiej. Sejmik dołożył ze środków własnych województwa ponad 55 mln zł na realizację całości inwestycji.

- Jestem bardzo wdzięczny władzom województwa za te działania. Cieszę się, że nasze prośby i apele zostały wysłuchane. Dołożenie przez władze województwa tak znaczących środków świadczy o przychylności i zrozumieniu wagi tego istotnego zadania – mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Roboty na DW 933 podzielone zostały na dwie części. Pierwsza część obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku o łącznej długości ok. 7,2 km (Wodzisław Śląski - Mszana). Rozbudowa w ramach drugiej części obejmie odcinek o łącznej długości ok. 16,1 km (Pawłowice - Pszczyna).