Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Kultura

Smaki i symbole Wielkanocy na jarmarku w Pszowie [ZDJĘCIA]

14.04.2019 20:44 | 1 komentarz | juk

Jarmarki Wielkanocne to dobra okazja, aby zrobić przedświąteczne zakupy. Kolorowe stoły z rękodziełem, świątecznymi ozdobami i wielkanocnymi wypiekami można było znaleźć na minionym kiermaszu w Pszowie.

Smaki i symbole Wielkanocy na jarmarku w Pszowie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie ostatni weekend (czyli 13-14.04) przed Świętami Wielkanocnymi opanował dwudniowy Jarmark Wielkanocny. Impreza organizowana jest z powodzeniem już od dziewięciu lat przez koło Frywolitki. - Mimo upływu lat jarmark stał się doskonałą okazją do prezentacji i wspierania sztuki ludowej naszego regionu oraz pielęgnowania pięknych zwyczajów polskiej tradycji wielkanocnej - mówi Anna Płaczek, przewodnicząca Frywolitek.

Dla zwiedzających jarmark atrakcji nie brakowało. Na stoiskach można było kupić świąteczne (i nie tylko) ozdoby, smakołyki oraz inne nietuzinkowe wyroby rękodzieła ludowego. - Zaprezentowałyśmy piękne jajka ozdobione metodą decoupage, szydełkowe kurczaczki oraz akrylowe jajka 3D. Pojawiły się również wykonane z papierowej wikliny figury królików oraz świąteczne słodkości - wymienia pani Anna.

W trakcie jarmarku oprócz kiermaszu świątecznych produktów zaplanowano kilka atrakcji, m.in. warsztaty dla dzieci oraz koncert pn. Radujmy się. Na scenie wystąpiły zespoły regionalne na czele z grupą Pszowiki.