Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Abp Skworc do samorządowców w Wodzisławiu: "Bądźcie budowniczymi pokoju"

14.04.2019 19:10 | 1 komentarz | mak

13 kwietnia - jednocześnie w czterech miastach archidiecezji katowickiej - odbył się dzień skupienia dla samorządowców. W czasie homilii w Wodzisławiu Śl.-Kokoszycach abp Wiktor Skworc mówił samorządowcom o potrzebie budowania jedności.

Abp Skworc do samorządowców w Wodzisławiu: "Bądźcie budowniczymi pokoju"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hasłem dnia skupienia było „W mocy Bożego Ducha. Rola darów Ducha Świętego w kształtowaniu sumienia”. Konferencje wygłosili: duszpasterz samorządowców i dyrektor Wydziału Duszpasterstwa kurii ks. Roman Chromy, ekonom archidiecezji ks. Damian Suszka, sekretarz arcybiskupa ks. Grzegorz Śmieciński i kanclerz kurii ks. Jan Smolec. Był też czas na kawę i swobodne rozmowy.

Kulminacyjnym momentem dnia była msza święta. W czasie homilii w Wodzisławiu Śl.-Kokoszycach abp Wiktor Skworc mówił samorządowcom o potrzebie budowaniu jedności – co jest bardzo trudne także wśród ludzi ochrzczonych, wśród ludzi Kościoła. – Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek nasze społeczeństwa potrzebują „budowniczych pokoju”, którzy mogliby być autentycznymi posłańcami i świadkami Boga Ojca – powiedział. – Bądźcie budowniczymi pokoju, ładu społecznego i dobra wspólnego – prosił.

Abp Skworc mówił też m.in. o konieczności ochrony środowiska. Nawiązując do ostatniego listu Konferencji Episkopatu Polski, powiedział o „chrześcijańskim stylu obecności w świecie cyfrowym”. Ma on przyjąć „formę komunikacji szczerej i otwartej, odpowiedzialnej i szanującej innych”, wolnej od hejtowania. – Chrześcijaństwo jest orędziem wiary, nadziei i miłości. Język, którego jako chrześcijanie używamy, także w dziedzinie spraw społecznych i politycznych, powinien być tego orędzia jednoznacznym i czytelnym świadectwem. I do takiego świadectwa wzywam was drodzy samorządowcy! – powiedział.

źródło: Archidiecezja Katowicka, fot. ks. S. Kreczmański