środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

W Raszczycach uczczono Światowy Dzień Chorego [ZDJĘCIA]

05.02.2019 15:32 | 2 komentarze | mad

Obchody zorganizowano we wtorek 5 lutego w miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wcześniej seniorzy udali się do kościoła pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Raszczycach, gdzie ks. Marek Kirszniok odprawił uroczystą mszę świętą.

W Raszczycach uczczono Światowy Dzień Chorego [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Światowy Dzień Chorego przypada na 11 lutego, zostało ustanowione przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Wydarzenie, które uczciło to święto w Raszczycach, odbywa się już od kilkunastu lat, w tym roku zgromadziło około 90 osób. Za część organizowaną w remizie odpowiada lokalny przedsiębiorca Roman Makulik, właściciel firmy Braxton. W sali remizy oprócz smacznego poczęstunku, dla uczestników przygotowano występ „O smoku wawelskim” w wykonaniu dzieci z I i III klasy miejscowej szkoły podstawowej. Uczniów do występu przygotowały: dyrektor Gizela Capek oraz nauczycielki Halina Jelocha i Małgorzata Szafarczyk. Następnie seniorzy bawili się w rytm śląskich szlagierów wspólnie z Mirosławem Jędrowskim.

- To jedno z nielicznych wydarzeń, kiedy seniorzy z Raszczyc mogą się spotkać oraz porozmawiać – zauważa Roman Makulik, który za pośrednictwem Nowin dziękuje miejscowej OSP za udostępnienie remizy. Imprezę poprowadzili: Grzegorz Sumik manager restauracji Braxton oraz Arkadiusz Pieła z radiowej Vanessy.

Więcej w „Nowinach Raciborskich” 12 lutego.