Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Radny Wacławczyk o kontrowersjach wokół konwentu włodarzy

19.12.2018 00:59 | 5 komentarzy | ma.w

Sformalizujmy działalność Konwentu wójtów, burmistrzów, starosty i prezydenta - zaapelował Dawid Wacławczyk do starosty raciborskiego Grzegorza Swobody. Argumentował, że to spotkanie w czasie pracy włodarzy, za pieniądze podatników, więc dlaczego nie powstają z niego żadne protokoły, a starosta nie dzieli się szczegółami z konwentowych ustaleń?

Radny Wacławczyk o kontrowersjach wokół konwentu włodarzy
Dawid Wacławczyk chce "śladu" po Konwencie włodarzy gmin powiatu raciborskiego - listy obecności i protokołu z rozmów i ustaleń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W czasach kiedy wszystko jest nagrywane i upubliczniane, chcielibyśmy, żeby starosta jako gospodarz Konwentu powiadamiał radnych o ustaleniach z tego spotkania - prosił Wacławczyk starostę Swobodę. Nadmienił, że "z kim nie pogada, to trzy różne wersje jednego konwentu słyszy. - Inne z miasta, inne od wójtów, a z urzędu jeszcze inne - uśmiechnął się D. Wacławczyk.

Radny wskazał, że konwent samorządowców to "żaden organ Razem dla Ziemi Raciborskiej", ani "organ przyjaciół tego czy owego". Ten organ trzeba jego zdaniem traktować poważnie, a jeśli miałyby to być prywatne spotkania wójtów to niech będą organizowane po pracy za ich prywatne pieniądze. - To nie będzie kontrowersji - oznajmił.

Starosta Swoboda wytłumaczył, że dotąd zorganizował dwa konwenty, na które zaprosił wszystkich włodarzy z powiatu, ale nie wszyscy byli obecni. Rozmawiano przede wszystkim o sytuacji PKS, dopłatach do wozkilometra. - Wcześniej podajemy gościom tematykę rozmów - nadmienił. Swoboda powiedział, że porozumienie dotyczące komunikacji zawarto z prawie wszystkimi, bo dyskusje przedłużyły się o dodatkowe spotkanie z burmistrzem Kuźni Raciborskiej.

W galerii zdjęć grudniowa sesja rady powiatu raciborskiego.