Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Uczcili święto kreatywności, odwagi i zabawy

20.09.2018 08:47 | 0 komentarzy | d

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Od pięciu lat na całym świecie 15 września obchodzony jest Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Do akcji przyłączyła się raciborska biblioteka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Książeczka "The Dot" opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Napisana bardzo oszczędnie, ze znakomitymi rysunkami, została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Kropka z książeczki o Vashti stała się także pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji. W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki organizowanych jest wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

Akcja po raz pierwszy zawitała do Raciborza, gdzie Filia Publiczno-Szkolna nr 5 MiPBP zorganizowała kreatywne spotkanie dla klasy III Szkoły Podstawowej nr 2. - Po rozmowie na temat Vashti, każdy z uczestników dostał medal, na którego odwrocie wypisał swoje talenty i mocne strony. Uczniowie wykonali także biedronki z kółek techniką origami i zagrali w prostą grę „Kto zgarnie więcej kropek?”. Jednak najwięcej emocji wzbudziły ożywające za pomocą aplikacji Quiver rysunki – kropki – relacjonuje Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP.

Książkę „Kropka” można wypożyczyć w bibliotece na Płoni.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).